Планується, що студенти 4 та 5 курсів, а також інтерни, які будуть залучені до імунізації населення проти COVID-19, проводитимуть щеплення у великих центрах вакцинації, повідомили в українському Бюро ВООЗ. «ВООЗ в Україні розпочала тренінги з вакцинації від COVID-19 для викладачів медичних університетів, щоб залучити студентів 4 та 5 курсів та інтернів до проведення вакцинації від COVID-19 та знизити навантаження на медичних працівників», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що залучення студентів старших курсів та інтернів до вакцинації від коронавірусної інфекції допоможе заповнити прогалини та задовольнити очікування уряду щодо охоплення вакцинами цільових груп населення до кінця поточного року.
За інформацією українського Бюро ВООЗ, на цьому тижні буде проведено чотири дводенні тренінги для навчання близько 100 викладачів за підтримки експертів ВООЗ, МОЗ, ЦГЗ, НСЗУ, НТГЕ з питань імунопрофілактики та Державного експертного центру МОЗ України.
Під час тренінгів студентам розкажуть про всі вакцини, що використовуються в Україні, у тому числі про ті, що можуть надійти до країни найближчим часом, наприклад, Moderna mRNA-1273. Тренінг також допоможе зміцнити знання та навички студентів-медиків із вакцинації від COVID-19 та в цілому з питань безпеки імунізації, а також із діагностики анафілаксії та надання першої медичної допомоги.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко сказав, що в Україні, як і в усьому світі, ситуація щодо постачань антиковідних вакцин постійно змінюється. Він зауважив, що наразі система охорони задіяна на повну потужність. Тому медпрацівники потребують допомоги студентів-медиків та інтернів, які проводитимуть вакцинацію, принаймні, у великих центрах, щоб у лікарів було більше часу для виконання своїх основних функцій. Також очільник МОЗ висловив сподівання на підтримку та співпрацю з усіма медичними вищими навчальними закладами.
Представник ВООЗ, Голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт зауважив, що пандемія серйозно вдарила по системі охорони здоров’я в кожній країні. За його словами, залучення волонтерів і студентів – це стандартна процедура, що застосовується в інших країнах. «Але волонтери без спеціальної медичної освіти можуть виконувати лише обмежені функції. Тому в Україні ми залучаємо студентів-медиків. Ми навчаємо, як робити щеплення від COVID-19 у високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити імовірність програмних помилок», – сказав експерт.
Нагадаємо, масова імунізація населення від коронавірусу в Україні розпочалася наприкінці травня.
У Києві понад 400 тисяч осіб отримали щеплення проти коронавірусної інфекції.