В країні почастішали випадки небезпечного мультисистемного запального синдрому у дітей, які перенесли коронавірусну інфекцію. Він проявляється раптово та вражає декілька систем дитячого організму. Про це повідомила професорка, завкафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НУОЗ імені П.Л. Шупика Алла Волоха, пише Цензор.НЕТ.Зазначається, що даний синдром виникає через місяць після одужання дитини, яка перенесла коронавірус у легкій або безсимптомній формі. Далі дитина виглядає цілком здоровою, але раптово у неї може виникнути критичний стан. В Україні вже зафіксували 60 випадків мультисистемного синдрому у дітей.
«Ми чітко бачимо, як тільки йде захворюваність у дорослих, десь через місяць з’являється спалах, можна сказати, системного мультизапального синдрому в дітей», – роз’яснила Алла Волоха.
За словами професорки, через появу більш заразного та небезпечного варіанту вірусу «Дельта», може збільшитися число постковідних розладів. Вона підкреслила, що даний штам несе небезпеку і для дітей.
Експертка роз’яснила, що для хвороби характерна лихоманка з вираженою інтоксикацією. Серед симптомів вона назвала слабкість, нудоту, блювоту, біль у животі, також може з’являтися висип. Волоха зазначила, що українські лікарі вже можуть лікувати важких пацієнтів та на ранніх етапах виявляти прояви небезпечного стану у дітей.
Вона наголосила, що у порівнянні з іншими країнами, в Україні не були зафіксовані дуже серйозні наслідки даного синдрому у дітей.
Також імунологиня висловилася з приводу імунізації від коронавірусної інфекції. Вона порадила робити щеплення. За її словами, вакцини дають стовідсотковий захист від смерті та госпіталізації через коронавірус.
Раніше повідомлялося, що в Індії дітей, які перехворіли COVID-19, часто вражає смертельно небезпечний синдром.
Слід зазначити, що в Україні рекомендували дозволити прищеплювати від COVID-19 дітей від 12 років, у яких немає протипоказань із застосування вакцини.