ВООЗ розробила рекомендації щодо редагування ДНК людини

78

У Всесвітній організації охорони здоров’я презентували рекомендації, які стосуються редагування ДНК людини. Для їх розробки залучили сотні світових експертів. Про це повідомляє УНІАН.Зазначається, що ВООЗ оприлюднила одразу дві доповіді, які присвячені питанню редагування ДНК людини. Наразі це питання генної інженерії викликає багато дискусій.

Організація до розробки рекомендацій залучила сотні провідних світових експертів, серед яких були науковці, релігійні лідери, представники промисловості, благодійних та інших організацій,  тому числі й пацієнтських.

Також був сформований експертний комітет розробників, до якого увійшли два десятки представників наукової спільноти з усього світу.

У рекомендаціях ВООЗ зазначається, що будь-які маніпуляції над генетичним матеріалом людини можуть виконуватися лише при дотриманні трьох основних вимог: робота має бути безпечною, ефективною та не порушувати норми етики.

Гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреісус підкреслив, що технологія редагування геному людини відкриває низку можливостей для терапії різних хвороб. Він додав, що таку технологію повною мірою можна використовувати лише, «якщо її застосування буде спрямоване на користь всього людства, а не на те, щоб ще більше посилити нерівність» в галузі охорони здоров’я.

Слід зазначити, що технологія має бути спрямована на виявлення, лікування та запобігання рідкісних генетичних захворювань. Але деякі несвідомі дослідники можуть використати її для створення «інженерних дітей», яких заможні батьки зможуть на генетичному рівні програмувати ще до їх народження.

Повідомляється, що у ВООЗ розпочали роботу над обома документами щодо редагування людської ДНК одразу після випадку, який стався у Китаї.

Наприкінці 2018 року професор Хе Цзянькуя несподівано сповістив про народження в КНР перших генетично модифікованих дітей. ДНК дівчат-близнят відредагували відразу після зачаття, щоб зробити їх стійкими до ВІЛ-інфекції. Також Хе надав батькам, що взяли участь у його експерименті, фейковий висновок комісії з етики.

Раніше повідомлялося, що мутації генів репарації ДНК можуть призводити до раку щитоподібної залози.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я