В НСЗУ повідомили, що виплатили усі кошти за лікування пацієнтів з COVID-19 за квітень і травень

76

Національна служба здоров’я України виплатила медзакладам за лікування ковідних пацієнтів у квітні-червні майже чотири млрд гривень, повідомили на фейсбук-сторінці НСЗУ.Оплата праці медика«Останнім часом склалася ситуація, що по деяких закладах виникали затримки із виплатами. Це сталося через організаційні та технічні причини», – пояснюють в НСЗУ.

За інформацією служби, у квітні та травні деякі медзаклади госпіталізовували ковідних пацієнтів, однак вони не відповідали вимогам надання меддопомоги. Через це Національна служба здоров’я не могла укласти договори з такими лікарнями і виплатити їм гроші.
Однак у червні Уряд вніс зміни до Порядку реалізації Програми медичних гарантій, завдяки чому ці виплати були розблоковані. Для цього заклади укладають з НСЗУ додаткові угоди. «Усі кошти за лікування пацієнтів з коронавірусом у квітні та травні Національна служба здоров’я виплатила», – повідомили в НСЗУ.

Зазначається, що за послуги, надані у червні, всі заклади, крім 25, отримали оплату. 10 з них отримають 31 мільйон  гривень на цьому тижні. Решта – у процесі підписання угод та звітів. В НСЗУ обіцяють, заклади отримають оплату, щойно підписання буде завершено.

Загалом з квітня цього року, НСЗУ виплатила медичним закладам понад 32 млрд грн.

З них 6,6 млрд грн отримали заклади первинної медичної допомоги,  18,9 млрд грн – спеціалізовані медзаклади, 2,9 млрд – центри екстреної медичної допомоги, 3,9 млрд грн – за надання допомоги пацієнтам з коронавірусом.

Зазначається, що за липень заклади вже отримали кошти за пакетами, що оплачуються за глобальним бюджетом, тобто за напрямами, де передбачена фіксована сума

Щодо пріоритетних послуг, то з квітня по липень цього року НСЗУ виплатила медзакладам: 296 млн грн за медичну допомогу при інсульті, 111 млн грн за медичну допомогу при інфаркті, 615 млн грн за медичну допомогу при пологах, 255 млн за медичну допомогу у складних неонатальних випадках, 79 млн за пріоритетні послуги з раннього виявлення онкології.

Також за напрямом онкології з квітня по липень цього року НСЗУ виплати 1,3 млрд грн. Найбільше за стаціонарну допомогу – понад 10 млрд грн.

Зазначається, що за квітень та травень усі медичні заклади, які працюють за договором з НСЗУ, отримали оплати у повному обсязі.

Оплату за червень отримали усі медзаклади, крім п’ятьох. Найближчим часом звіти про надані послуги цих закладів НСЗУ опрацює і передасть в Державну казначейську службу для оплати.

Крім того, повідомили в НСЗУ, є група закладів, яким зупинили оплату, через те, що вони не виконали вимоги щодо доступності будівель для людей з інвалідністю. Всього таких лікарень 77.  Серед них Одеська обласна клінічна лікарня, яка має значні невиплати. Причина – заклад не подав документи про доступність будівель. «Міська клінічна лікарня №1 Одеської міської ради могла б отримати ще 5 мільйонів гривень, якби вчасно виконала вимоги щодо доступності будівлі», – зазначили в НСЗУ.

Нагадаємо, в середині липня Національна служба здоров’я відзвітувала, які зарплати отримували медпрацівники в першому кварталі поточного року.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я