Передчасні та ранні пологи підвищують ризик аутизму у дитини – дослідження

75

Шведські вчені з’ясували, що ризик аутизму був значно вище серед недоношених або передчасно народжених дітей. Він не залежав від факторів генетики або навколишнього середовища. Про це повідомляє видання Medvestnik з посилання на роботу дослідників у журналі Pediatrics.У Швеції вперше проходило загальнонаціональне когортне дослідження, де вчені вивали зв’язок передчасних пологів з розладами аутистичного спектра (РАС).

Повідомляється, що у дослідженні брали участь 4 061 795 дітей з одноплідної вагітності, які народилися у Швеції у період з 1973 по 2013 роки та дожили до одного року. Вони також спостерігалися з приводу РАС до 2015 року. Для оцінки використовувалася регресія Пуассона.

Вчені виявили зв’язок між поширеністю РАС та гестаційним віком при народженні.

Зазначається, що частота виникнення РАС становила 6,1% серед вкрай недоношених новонароджених (22-27 тижнів), 2,6% серед сильно і помірно недоношених (28-33 тижнів), 1,9% для злегка недоношених дітей (34-36 тижнів), 1,6% для ранніх строків (37-38 тижнів). Найменшу частоту виникнення РАС 1,4% зафіксували у повністю доношених дітей (39-41 тиждень).

Вчені зазначили, що після обліку корегувальних показників поширеність аутизму була майже в чотири рази вище у дітей, що народилися сильно недоношеними. Також на 40% поширеність РАС була вище у недоношених і на 10-15% вище у тих, хто народився раніше терміну, в порівнянні з вчасно народженим дітьми.

Під час дослідження науковці з’ясували, що передчасні та ранні пологи були пов’язані з підвищеним ризиком РАС у хлопчиків і дівчаток та значною мірою незалежними від загальних сімейних факторів.

Нагадаємо, що у Великій Британії винахідник створив мобільний застосунок для хворих на аутизм. Він допомагає відстежувати стан власного психічного здоров’я та знижувати синдром хронічної втоми, полегшує спілкування хворого з іншими людьми та лікарями.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я