Вчені оцінили частоту паралічу Белла після щеплення COVID-вакцинами

86

Дослідники виявили, що після введення вакцини Pfizer/BioNTech не спостерігалося значного підвищення ризику паралічу Белла, а при вакцинації препаратом CoronaVac він трохи зростав. Про це повідомляє видання Medvestnik з посилання на дослідження вчених у журналі Lancet Infectious Diseases.Науковці вирішили проаналізувати повідомлення про параліч Белла, які з’явилися в Гонконзі після введення вакцин CoronaVac та Fosun/BioNTech (еквівалент Pfizer/BioNTech).

Зазначається, що дослідники використовували дані системи фармаконагляду регулятора і та аналізували звернення з приводу небажаних явищ, про які повідомили співробітники системи охорони здоров’я. Випадки паралічу Белла включалися в аналіз, якщо вони трапилися протягом 42 днів після щеплення першою або другою дозою вакцини проти коронавірусу.

Для паралічу Белла характерний параліч або слабкість м’язів з одного боку обличчя, що виникає через ураження лицьового нерва. Симптоми захворювання з’являються раптово протягом декількох днів і можуть тривати кілька тижнів.

Повідомляється, що з лютого по травень 2021 року 537 205 осіб отримали першу дозу препарату Pfizer/BioNTech, а 451 939 людей – першу дозу вакцини CoronaVac. Після ін’єкції CoronaVac було зафіксовано 28 випадків паралічу Белла, а після Pfizer/BioNTech – 16 випадків.

Вчені з’ясували, що стандартизована за віком частота клінічно підтвердженого паралічу Белла склала 66,9 випадку на сто тисяч людино-років при імунізації CoronaVac і 42,8 випадку для Pfizer відповідно. У фоновій популяції показники були нижчими: 41,5 для CoronaVac і 17 для Pfizer/BioNTech.

Дослідники підкреслили, що такий показник може бути еквівалентно додатковим 4,8 випадку паралічу Белла на сто тисяч людей для вакцини CoronaVac і два випадки на сто тисяч осіб для препарату від Pfizer.

Автори дослідження відзначили, що після щеплення китайською вакциною CoronaVac ризик паралічу Белла підвищується. Вони додали, що захисні ефекти даної вакцини проти COVID-19 переважують над ризиком тимчасової побічної реакції.

Нагадаємо, що у МОЗ розповіли про побічні ефекти вакцинації проти COVID-19.

Раніше стало відомо, що науковці у Сполучених Штатах заявили про нові побічні реакції після вакцинації проти коронавірусної інфекції.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я