В країні триває перехідний період до видачі лише електронних лікарняних, який розпочався з 4 червня 2021 року. У 2 349 медичних закладах за вказаний період сформували понад 228 тис. електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, передає пресслужба Міністерства охорони здоров’я.Українським лікарням для створення електронних медвисновків необхідне підключення та реєстрація в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) та навчені медики.
Генеральна директорка директорату цифрових трансформацій в охороні здоров’я Марія Карчевич повідомила, що дані про медичні висновки потрапляють до Електронного реєстру листків непрацездатності, де на їх підставі формується е-лікарняний. Вона зазначила, що 79% українських медзакладів вже опанували цей процес.
Карчевич доповнила, що лікарі під час перехідного періоду могли створювати медвисновки у паперовій та електронній формі. Однак більшість медиків вже відходить від роботи з паперами.
Чиновниця зауважила, що у відомстві вирішили подовжити термін дії перехідного періоду на е-лікарняні до 1 жовтня, щоб громадяни отримували якісні послуги та не залишились осторонь системи соціального захисту населення. Зазначається, що відповідний наказ МОЗ пройшов державну атестацію.
Раніше стало відомо, що в Україні повний перехід на е-лікарняні з 1 вересня тимчасово скасовується. У МОЗ пояснили, що перехід на електронні лікарняні не відбудеться з 1 вересня, бо не всі медики опанували нову систему.
Нагадаємо, що Кабмін ухвалив рішення, згідно з яким відомчі медзаклади з 1 вересня мають приєднатися до ЕСОЗ та зможуть генерувати електронні медичні висновки про тимчасову непрацездатність.