В Україні розширюється програма реімбурсації. Пацієнти зможуть отримати з 1 жовтня препарати інсуліну та ліки для осіб з розладами психіки та поведінки за електронним рецептом за програмою «Доступні ліки». Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров’я України.Учасники форуму «Реімбурсація-2021», який відбувся 6 вересня, обговорили питання щодо розширення програми реімбурсації та зміни, які у ній відбудуться з 1 жовтня 2021 року; відповідальності місцевої влади у залученні аптек до програми «Доступні ліки»; укладання договорів між аптеками та НСЗУ; необхідності формування е-планів лікування; роботи з чутливими даними; маршрути пацієнтів з інсулінозалежним діабетом, розладами психіки і поведінки до безоплатних ліків.
Повідомляється, що понад три мільйони українців користуються програмою «Доступні ліки», у якій беруть участь 1 217 аптек. Зазначається, що препарати інсуліну та ліки для осіб з епілепсією, розладами поведінки та психіки з 1 жовтня можна буде отримати за е-рецептом в межах програми «Доступні ліки».
Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький зауважив, що Уряд поступово розширює програму «Доступні ліки», яка довела свою ефективність для забезпечення медикаментами пацієнтів з хронічними хворобами.
«Питання реімбурсації інсулінів – це спільна відповідальність держави, лікарської спільноти, а також аптечного та фармацевтичного бізнесу», – додав він.
Т.в.о. Голови НСЗУ Дмитро Самофалов підкреслив, що Програма медичних гарантій (ПМГ) дозволяє запобігти катастрофічним витратам на медичну допомогу з власних кишень пацієнтів. Він додав, що ПМГ покриває найважливіші медпослуги та ліки для пацієнтів, які мають хронічні захворювання. Чиновник зазначив, що наразі до програми «Доступні ліки» входить 292 лікарських засоби, з яких 70 пацієнти можуть одержати безоплатно. Самофалов наголосив, що за весь період адміністрування програми, НСЗУ сплатила аптекам понад 2,2 млрд гривень за ліки.
Заступниця Голови НСЗУ Анна Фенчак під час форуму повідомила, що з 1 жовтня електронний рецепт на інсулін буде виписувати лікар-ендокринолог, а повторний рецепт пацієнт зможе отримати у свого сімейного лікаря. Вона пояснила, що препарати для терапії епілепсії, розладів поведінки та психіки пацієнти зможуть отримати за е-репетом, який вони мають одержати у невролога або психіатра. Також у 2022 році НСЗУ планує включити до програми реімбурсації препарати проти хвороби Паркінсона, хронічного обструктивного запалення легень, хвороби Альцгеймера.
Заступниця голови НСЗУ Тетяна Бойко зазначила, що в Україні наразі 1 217 аптечних закладів мають 10 815 місць відпуску «Доступних ліків», а кожного місяця у 2021 році до програми приєднувалося в середньому 360 аптек.
Нагадаємо, що в Україні до програми «Доступні ліки» долучилися понад десять тисяч аптек.