Для більшості людей достатньо двох доз COVID-вакцин – розробник препарату від AstraZeneca

65

Бустерні уколи для посилення захисту протиковідних вакцин можуть знадобитися лише для літніх людей та осіб з ослабленим імунітетом – навіть проти дельта-штаму. Про це повідомила професорка Оксфордського університету Сара Гілберт, яка очолювала групу вчених – розробників вакцини від коронавірусної інфекції AstraZeneca, пише ABC News.

Сара Гілберт заявила, що імунітет від вакцини непоганий, навіть проти дельта-варіанту вірусу SARS-CoV-2. За її словами, в той час, як літні люди і люди з ослабленим імунітетом можуть потребувати бустерні уколи, стандартний режим з двох доз забезпечує тривалий захист для більшості людей.

«Ми розглянемо кожну ситуацію: люди з ослабленим імунітетом і люди похилого віку отримають бустери. Але я не думаю, що нам потрібно підтримувати всіх. У більшості людей імунітет зберігається», – сказала Гілберт.

Така інформація з’явилася на тлі очікування – Об’єднаний комітет з вакцинації та імунізації, група експертів, яка консультує уряд Великої Британії, найближчими днями представить рекомендації щодо ревакцинації всіх груп населення. Медичний регулятор країни минулого четверга заявив, що вакцини від Pfizer і AstraZeneca безпечні для використання в якості бустерів.

Зазначається, що очільник Міністерства охорони здоров’я Великобританії Саджид Джавід очікує початку програми ревакцинації в кінці цього вересня.

Сара Гілберт підкреслила, що світовий пріоритет повинен полягати в постачанні більшої кількості вакцин в країни, які отримали обмежені поставки.

 «Нам потрібно доставити вакцини в країни, де поки мало хто вакцинований… Перша доза має найбільший вплив», – зауважила вона.

У свою чергу, CEO британського фармгіганта AstraZeneca Паскаль Соріо вважає, що поспішне введення програм ревакцинації в Великобританії стане додатковим навантаженням на систему охорони здоровʼя, пише The Pharma Media. Додаткові COVID-ууколи, на його думку, потрібні лише певним групам людей.

Соріо в листі газеті Daily Telegraph підкреслив, перш ніж приймати обґрунтоване рішення щодо третьої дози, знадобиться маса клінічних доказів, зібраних в результаті використання в реальних умовах.

Слід зазначити, все більше країн приймають рішення на користь бустерних уколів імунізації для населення.

Нещодавно Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) заявив, що немає необхідності робити бустерні COVID-щеплення.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я