Компанія Johnson & Johnson (J&J) заявила про високу ефективність вакцини проти вірусу Ебола в ході випробувань третьої фази. Препарат викликав відповідь антитіл у 98% пацієнтів. Про це повідомляє пресслужба компанії Johnson & Johnson.У фармкомпанії зазначили, що її схема вакцинотерапії проти вірусу Ебола має здатність викликати значну імунну відповідь антитіл у дорослих та дітей. Повідомляється, що результати третьої фази випробувань були опубліковані в журналі The Lancet Infectious Diseases.
Препарат складається з двох компонентів – Zabdeno і Mvabea. Вакцина викликала відповідь антитіл до вірусу Ебола через 21 день після отримання другої дози у 98% всіх учасників.
Зазначається, що пацієнти добре перенесли щеплення, повідомлень про проблеми безпеки не було зафіксовано. В компанії Johnson &Johnson додали, що вакцина викликає імунну відповідь, яка зберігається у дорослих пацієнтів протягом щонайменше двох років, а при ревакцинації вона формується протягом семи днів.
Повідомляється, що схема вакцинації J&J отримала схвалення від Європейської комісії в липні 2020 року і попередню кваліфікацію від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у квітні 2021 року.
Дослідження Johnson&Johnson проводилося у два етапи. На першому етапі вакцину отримали 43 дорослих у віці 18 років і старше. Його метою було отримати інформацію щодо безпеки та імуногенності препарату. Під час другого етапу були вакциновані 400 дорослих і 576 дітей і підлітків (в тому числі по 192 особи в кожній з трьох вікових груп: від одного до трьох років; від чотирьох до 11 років; від 12 до 17 років). Дорослим, які погодилися на участь в першому етапі дослідження, через два роки після першого щеплення, була введена бустерна доза A26.ZEBOV.
Нагадаємо, що ВООЗ сформувала резерви вакцини від вірусу Ебола для екстреного застосування. Вакцина буде зберігатися у Женеві (Швейцарія) та буде направлятися в будь-яку країну світу після запиту.
Раніше видання The Pharma Media повідомляло, що Європейська комісія схвалила вакцину проти лихоманки Ебола від Johnson & Johnson. Її розробив фармацевтичний підрозділ Janssen спільно з Bavarian Nordic.