На минулому тижні в країні на ГРВІ захворіло близько 128 тисяч людей. Про це повідомила завідувачка відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я Оксана Кошалко під час пресконференції ЦГЗ.«Лише за минулий тиждень в Україні захворіло на ГРВІ близько 128 тисяч осіб. І ми бачимо значний ріст, тобто за минулий тиждень в порівнянні з попереднім тижнем реєструється значний ріст. Більше як на 50 відсотків збільшилася кількість захворілих», – сказала вона.
Кошалко повідомила, що подальший прогноз також не втішний і захворюваність на ГРВІ буде рости.
«Якщо говорити про подальший прогноз, то, на жаль, він не втішний, захворюваність буде зростати. Тому тут надзвичайно важливо пам’ятати про те, що протиепідемічні заходи та протиепідемічні обмеження ніхто не відміняв. Їх потрібно дотримуватися», – сказала вона.
За її словами, через запровадження тотальних обмежувальних заходів в усьому світу у минулому та поточному сезонах, в Україні майже не визначається лабораторно підтверджених циркуляцій вірусів грипу. «Фактично грип зник, його циркуляція відмічалася лише в тих країнах, в яких вона відмічається протягом року», – зауважила Кошалко.
Однак, за її словами, не можна однозначно сказати, що грипу немає і людям не потрібно вакцинуватися. «Вакцинуватися однозначно обов’язково і необхідно проти грипу в тому числі. Особливо зараз, це вересень-жовтень. Як тільки вакцини з’являться у загальному доступі, рекомендую отримати вакцину від грипу», – сказала представниця ЦГЗ.
Вона нагадала, що самостійно люди відрізнити ковід від іншої респіраторної інфекції не можуть. Тому, у разі прояві симптомів, потрібно звернутися за медичною допомогою. І відповідно до алгоритмів МОЗ, пройти тестування на наявність вірусу Sars-Cov-2. «Тобто можна звернутися до свого лікаря, протестуватися або швидким тестом на визначення антигену Sars-Cov-2 або методом ПЛР».
Також вона нагадала про загальні правила, які ідентичні для всіх вірусів респіраторної групи, – правильно одягнена захисна маска, соціальна дистанція та дотримання правил особистої гігієни.
Слід зазначити, що в багатьох країнах спостерігається несподіваний спалах сезонних респіраторних вірусів у дітей. Відбувається це оскільки діти не виробили до них імунітет через запровадження карантинних обмежень протягом останніх двох років.