«Підхопити» коронавірус можна не тільки від близьких і під час походів в гості до знайомих, заразитися можна й в медзакладі. Тому, щоб не допустити поширення вірусу, в останніх необхідно «грамотно розгорнути протиепідемічні заходи». Таку думку висловив на власній фб-сторінці лікар-інфекціоніст Київської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський, пише ТСН.Він підкреслив, що наразі в медзакладах дійсно багато пацієнтів з тяжким перебігом захворювання, до лікарень надходить значно більше пацієнтів ніж літом. За словами Дубровського, основна група, на кого слід звернути увагу, це люди серцевими і ендокринними хворобами, з ослабленим імунітетом.
Дізнайтеся більше: Голубовська вважає, що потрібно сконцентруватися на вакцинації людей з груп ризику
Він зауважив, що так люди інфікуються не тільки під час провідування родичами і сусідами, але часто і в поліклініці, і навіть в інших стаціонарах. «Ось де потрібно напружити всі вміння і сили, грамотно розгорнути протиепідемічні заходи», – вважає інфекціоніст. Це дозволить захистити вразливі групи, а також пацієнтам із хронічними захворюваннями не боятися звернутися за своєчасною меддопомогою.»Ненадання своєчасної допомоги при хронічних хворобах – самий грізний удар по організму. Ковід потім вже стає всього лише останньою краплею», – запевняє Дубровський, підкреслюючи, що захист вразливих груп допоможе знизити смертність від COVID-19.
«Локдауни, карантини, транспорт за перепустками тощо, само по собі проблему не вирішує, тому що, в першу чергу, потрібно захищати групи ризику. А не просто зупинити економіку і ускладнювати людям життя. Нікому такі заходи не допоможуть. Обмеження в кінотеатрах, кафе, ресторанах – це не те, що істотно знизить смертність. Цільова аудиторія не та», – вважає інфекціоніст.
Нагадаємо, у столичних школах вирішили відкрити пункти вакцинації проти коронавірусної інфекції. Щепитися там зможуть, вчителі та інший персонал, а також родичі.