Радуцький – проти вилучення норми про 5% від ВВП на ПМГ у Бюджетному кодексі

50

В Україні необхідно залишити норму щодо виділення п’яти відсотків від ВВП на Програму медичних гарантій при внесенні змін до Бюджетного кодексу. Про це повідомив Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у телеграм-каналі.

Під час засідання Комітету планується розгляд проєкту закону № 6062 про внесення змін до Бюджетного кодексу України.

Радуцький наголосив, що Мінфін запропонував видалити з Бюджетного кодексу норму, у якій прописане фінансування Програми медичних гарантій (ПМГ) у розмірі не менше як п’ять відсотків від ВВП.

«Замість цього нам пропонують погодитись з формулюванням про виділення коштів, «виходячи з наявних фінансових ресурсів», – підкреслив він.

Голова Комітету додав, що наразі об’єктивно не вдається виконати норму щодо фінансування ПМГ в обсязі 5% від ВВП, але викреслювати її з Бюджетного кодексу не потрібно. Він наголосив, що норма є орієнтиром, а виділення коштів  «виходячи з наявних фінансових ресурсів», може призвести до зменшення фінансування медицини в Україні.

За словами Радуцького, Кабмін планує створити Державний фонд підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки. Повідомляється, що на фінансування медичної галузі пропонують направити кошти від сплати за ліцензію на гральний бізнес.

«Загалом близько 400 мільйонів гривень. Пропозицію можна лише вітати, але важливо чітко визначити, на які саме цілі будуть витрачені кошти», – доповнив він.

Зазначається, що Мінфін запропонував прибрати норму про «розрахунок тарифів та коригувальних коефіцієнтів для визначення компонента оплати праці медичних працівників, що є не меншою за 250 % середньої зарплати за липень минулого року» з Бюджетного кодексу. Радуцький наголосив, що виконання цієї норми постійно відтерміновується, але повністю її скасовувати не слід.

«Президент доручив Уряду створити умови для того, щоб наступного року мінімальна зарплата лікарів складала 20 тисяч гривень, середнього медичного персоналу 13,5 тисяч гривень. Це радикальний крок, щоб зберегти кадровий потенціал української медицини», – додав він.

Радуцький зауважив, що під час засідання Комітет буде розглядати поправки до проєкту Держбюджету на 2022 рік. Він підкреслив, що запропонує збільшити виділення коштів на придбання ліків для пацієнтів з орфанними хворобами та для закупівлі медичного обладнання.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів схвалив проєкт бюджету на 2022 рік, у якому передбачається 3,1 млрд гривень на централізовану закупівлю медобладнання для лабораторій та лікарень.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я