Вчені з’ясували, що у людей, які перенесли коронавірусну інфекцію та пізніше отримали першу дозу мРНК-вакцини, виробляється винятковий імунітет проти широкого спектра варіантів вірусу. Про це пише видання Medical News Today.
Науковці в одному з останніх досліджень створили вірус, що містить 20 природних мутацій шипового білка SARS-CoV-2. Спайкові білки були стійкими до антитіл, що належали невакцинованим людям, які одужали від COVID-19, і до антитіл людей, які були вакциновані, але ніколи не хворіли на коронавірус.
Фахівці підкреслили, що антитіла осіб, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, а потім отримали щеплення, нейтралізували ці спайкові білки. Антитіла показали ефективність проти шести варіантів SARS-CoV-2, включаючи штам «Дельта» та «Бета». Вони також змогли нейтралізувати SARS-CoV-1, коронавірус, що викликав спалах SARS 20 років тому.
Вірусолог, професор з Університету Рокфеллера спільно із колегами провів декілька досліджень гібридного імунітету. Він підкреслив, що такий вид імунітету може виробитися у людей, які інфікувалися коронавірусом на ранній стадії пандемії, а потім вакцинувалися через 6-12 місяців.
Інше дослідження, опубліковане в журналі Science, показало, що у людей, які одужали від COVID-19, одна доза мРНК-вакцини підвищила рівень антитіл до однієї тисячі разів проти всіх варіантів коронавірусу, які викликають занепокоєння.
Вірусолог, професор з Інституту імунології Ла-Хойя у Каліфорнії Шейн Кротті зазначив, що за гібридний імунітет відповідають В-клітини пам’яті. Ці клітини пам’ятають минулі зустрічі з конкретною вірусною інфекцією і виробляють ті самі антитіла, коли знову стикаються з тією ж інфекцією.
Зазначається, що в іншому дослідження науковці відстежували імунітет людей, які ніколи не хворіли на COVID-19 – через шість місяців після другої дози м-РНК вакцини рівень їх антитіл знизився. Однак їх В-клітини пам’яті розпізнавали штами коронавірусу «Альфа», «Бета» і «Дельта», і кількість цих клітин збільшувалася через три-шість місяців після імунізації.
На думку вчених з Національного університету Сінгапуру, люди, які багато років тому вилікувалися від атипової пневмонії та нещодавно отримали щеплення м-РНК вакциною Pfizer, змогли розвинути найсильніший імунітет проти широкого спектра сарбековірусів. Їх антитіла нейтралізують варіанти SARS-CoV-2, а й сарбековіруси кажанів та ящерів, які можуть інфікувати людей.
Раніше стало відомо, що антитіла до інших коронавірусів дозволяють безсимптомно перехворіти на COVID-19.