Тури вакцинації від поліомієліту: на Рівненщині імунізують дітей, невакцинованих не пустять на навчання – МОЗ

49

У Рівненській області, де виявили випадок поліомієліту у 1,5-річної дитини, проведуть додаткові тури вакцинації від інфекційного захворювання. Дітей, які не отримали щеплення, не допустять на навчання. Відповідне рішення були прийнято на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС. Про це повідомляє пресцентр Міністерства охорони здоров’я.Впродовж 14 днів – з 11 по 22 жовтня в регіоні, де зафіксовали випадок (Rapid response vaccination (Round Zero)), проводитимуть невідкладний «нульовий» тур вакцинації з використанням вакцини ІПВ. Щепитимуть дітей до 5 років включно незалежно від раніше проведеної вакцинації. Наступні три раунди будуть тривати впродовж 90 днів та охоплювати усе населення області зазначеної вікової групи.

Крім того, у МОЗ зазначили, що, згідно з рішенням Комісії ТЕБ та НС, невакцинованих дітей не допустять до навчання. Для них забезпечать інші формами навчання.

Як зауважив головний санлікар України Ігор Кузін, рівень імунізації дітей від поліо є недостатнім. За його словами, у 2021 році планові щеплення отримали лише 53% малюків віком до року  

«Враховуючи випадок захворювання на поліомієліт, тепер маємо здійснити додатковий тур і вакцинувати всіх дітей регіону, аби захистити дітей від інфікування. До того ж маємо результати від ВООЗ, які ідентифікують це як спалах і вірус має зв’язок з вірусами афгансько-пакистанського походження, які зараз циркулюють у Таджикистані», – сказав посадовець.

В МОЗ підкреслили, що рівень охоплення щепленнями від поліомієліту дітей до 1 року, поліо-3 в 2021 році є недостатнім, за 8 місяців 2021 року — 53,0 %. «За таких темпів до кінця року без вживання додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показника в 95 % не вдасться», – йдеться в повідомленні відомства.

Низький рівень імунізації в Херсонській – 40,7 %, Івано-Франківській – 42,2 %, Закарпатській – 43,1 %, Запорізькій – 46,2 %, Харківській – 46,5 %, в Одеській та Київській областях – 47,5 %. У Чернівецькій та Львівській – по 48,5 %, у Рівненській – 48,9 %.

У Міністерстві охорони здоров’я зауважили, що в країні є достатня кількість ефективних вакцин, закуплені за кошти держбюджету.

Нагадаємо, нещодавно у Рівненській області у дитини віком 1,5 року, батьки якої відмовились від щеплень через релігійні переконання, підтвердили випадок поліомієліту.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я