Провідні французькі хірурги провели в Дніпропетровській обласній дитячій лікарні майстер-клас — операції з відновлення слуху двом хлопчикам різного віку. Першому, який страждає від повної глухоти з народження, — 3 роки, другому, що народився абсолютно здоровим, проте втратив слух внаслідок ускладнень хвороби, — 17 років. Тепер, завдяки кохлеарній імплантації, вони зможуть повноцінно чути, говорити та навчатися.
«Операції з кохлеарної імплантації, які сьогодні проводять наші зарубіжні колеги, застосовуються у випадках абсолютної глухоти. Для Дніпропетровщини вони не нові, ми робимо їх ще з 2006 року. За цей час уже понад 60 дітей отримали можливість чути, — сказав директор Дніпропетровської обласної дитячої лікарні Олександр Хитрик. — Однак у таких операціях важливий кожен нюанс. Саме тому обмін досвідом із французькими колегами, які вдосконалили цю методику, був дуже корисним».
За його словами, під час таких операцій в організм людини вживлюється спеціальний медичний пристрій — кохлеарний імплантат. За допомогою електричних імпульсів він стимулює слухові нерви і людина починає чути.
«Проте цей процес є поступовим. Людині, яка тривалий час була абсолютно глухою, необхідна реабілітація, — зауважив Олександр Хитрик. —
Для цього на Дніпропетровщині функціонують спеціальні центри, де діти разом із батьками займаються з логопедами, сурдологами, дефектологами та психологами».
Такі центри працюють на базі Дніпропетровської обласної дитячої лікарні, у Дніпропетровському центрі медико-соціальної реабілітації будинку дитини №1 та у дитячому психоневрологічному санаторії №4.
Якісні умови лікування та реабілітації маленьких інвалідів є одним із пріоритетів соціальної політики Президента України Віктора Януковича. На Дніпропетровщині для підтримки таких малюків
діє спеціальна програма «Здоров’я дітей та матерів на період до 2015 року». У рамках цієї програми протягом 2010-2012 років для дітей із вадами слуху було придбано 39 кохлеарних імплантатів та 526 сучасних слухових апаратів.
Директор обласного департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург зазначила, що Дніпропетровський регіон — єдиний у країні, де створено комплексну систему реабілітації дітей із вадами слуху.
«В області є можливість ще на етапі пологових будинків виявляти вроджену глухоту у новонароджених. Це робиться за допомогою спеціального пристрою, який вставляється у вушко сплячої дитини. У разі виявлення туговухості за допомогою вживленого кохлеарного імплантату дитина отримує шанс бути здоровою», — сказала вона.
Прес-служба Дніпропетровської ОДА