Колективний імунітет до інших штамів COVID-19 не захищає від «Дельти»

56

Вчені з’ясували, що штамом «Дельта» можуть інфікуватися ті, хто перехворів на інші варіанти SARS-CoV-2 або зробив щеплення. Про це пише видання PCR News з посилання на дослідження науковців у журналі Science.У новому дослідженні група вчених використовувала геномні й епідеміологічні дані та математичне моделювання для аналізу спалаху коронавірусної інфекції, який стався навесні 2021 року в Індії.

Дослідники з Великої Британії, Данії та Індії секвенували та проаналізувала вірусні зразки з Делі з листопада 2020 року по червень 2021 року. Фахівці зазначили, що до січня 2021 року в місті лише зрідка спостерігали штам «Альфа», в основному у приїжджих, однак уже в березні близько 40% випадків були пов’язані з ним. У квітні на зміну «Альфа»-варіанту прийшов штам «Дельта».

За допомогою математичного моделювання науковці розрахували, що «Дельта»-штам на 30-70% має більшу вірулентність, ніж попередні штами SARS-CoV-2. Імунітет у людей, які раніше перехворіли на інший штам коронавірусу, захищав від інфікування «Дельта»-варіантом на 50-90%.

Вчені зауважили, що в лютому 2021 року у Делі 42,1% невакцинованих людей мали антитіла проти SARS-CoV-2. Уже в червні антитіла були у 88,5% осіб. Серед майже ста людей, які перехворіли раніше на інші варіанти COVID-19, навесні повторно заразилися коронавірусом 27,5% з них.

Автори роботи також секвенували зразки від вакцинованих осіб, які все одно захворіли. Дослідники виявили, що люди, які імунізувалися про COVID-19, заражалися штамом «Дельта» в сім разів частіше, ніж будь-якими іншими варіантами вірусу.

Професор з Кембридзького інституту терапевтичної імунології та інфекційних захворювань при Кембридзькому університеті, співавтор дослідження Раві Гупта пояснив, що вирішальну роль у припиненні спалахів має зіграти колективний імунітет проти штаму «Дельта».

«Але ситуація в Делі показує, що для формування цього імунітету недостатньо зараження попередніми варіантами коронавірусу. Єдиний спосіб зупинити або запобігти спалаху «Дельти» – бути інфікованим цим варіантом або ж використовувати бустерні дози вакцин: підвищити рівень антитіл настільки, щоб штам «Дельта» не міг ухилятися від нейтралізації», – резюмував дослідник.

Нагадаємо, що головна інфекціоністка та заслужена лікарка України Ольга Голубовська пояснила, чому неможливо сформувати колективний імунітет проти COVID-19.

Раніше видання The Pharma Media повідомляло, що для нейтралізації «Дельта»-штаму коронавірусу потрібно у вісім разів більше антитіл.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я