Американські дослідники з’ясували, що обмеження на відвідування хворих на коронавірус у відділеннях інтенсивної терапії негативно позначилися на психоемоційному стані медиків – вони скаржилися на стрес та виснаження. Про це пише видання MDedge.Вчені провели опитування співробітників відділення інтенсивної терапії в медичній системі Emory Healthcare в Атланті. Фахівці запитали медиків про їх методи комунікації, ставлення до впливу обмежень на спілкування з сім’ями, а також про симптоми емоційного вигорання.
На запитання анкети відповів 91 медичний працівник. Дослідники виявили, що понад половина всіх респондентів (57,9%) вказали, що витрачають більше часу на спілкування з сім’ями, ніж минулого року.
Переважна більшість (90,5%) медиків також заявили, що відеозв’язок (за допомогою планшета, смартфона або комп’ютера) настільки ж або більше ефективний, ніж телефонний зв’язок.
В цілому, 64,3% медпрацівників погодилися з тим, що обмеження відвідувань були доречні, але 71,4% заявили, що вони негативно вплинули на їх задоволення від роботи. Зокрема, 51,8% медиків повідомили про симптоми вигоряння – стрес, виснаження, недостатню мотивацію.
Фахівчиня з легеневих захворювань та інтенсивної терапії в Медичному центрі Співдружності Вірджинії, докторка медицини Кейсі Кейбл погодилася з авторами роботи в тому, що обмеження на відвідування негативно позначилися на задоволенні від роботи та викликали вигоряння.
«Важко не мати сім’ї біля ліжка хворого і не пропонувати їм підтримку. Коли відвідувачі не можуть побачити, наскільки хворі члени їх сімей, це ускладнює обговорення догляду за пацієнтами», – пояснила вона.
Раніше майже 87% медиків в Україні заявили, що їм найбільше шкодить «нервова робота».
Також стало відомо, що вигорання лікарів під час пандемії коронавірусу впливає на пацієнтів. Серед двох тисяч опитаних пацієнтів 80% помітили, що їх лікар або медсестра, були виснажені.