Медичні працівники в Україні не потрапили до списку професій для обов’язкової вакцинації проти коронавірусу через ризики нестачі персоналу у лікарнях. Про це заявив Міністр охорони здоров ‘я Віктор Ляшко, пише УНІАН.
За його словами, будь-який документ ухвалюється з урахуванням ризиків.
«Ризик недопуску медичного працівника на місце роботи превалює над ризиком потенційного інфікування. Якщо в невеликому райцентрі з центральною районною лікарнею, не дай Боже, складеться ситуація, за якої два анестезіологи не захочуть вакцинуватись, то в цьому населеному пункті просто не буде медичної допомоги», – пояснив Ляшко.
Однак він зауважив: медпрацівників не включили до першої групи, яка підлягає примусовій вакцинації, але це не означає, що їх взагалі не включать.
Міністр пообіцяв, що відомство детально проаналізує категорії медпрацівників – це медсестра, лікар, лікар якого профілю, яких медичних установ.
«Щоб після випуску наказу ми на 100% були впевнені, що він не вплине на універсальний доступ до послуг у сфері охорони здоров’я», – зауважив очільник МОЗ.
Наразі, за даними Ляшка, в країні щеплено понад 50% медичних працівників.
Нагадаємо, в Україні запровадили примусову вакцинацію від коронавірусної інфекції для низки професій. Серед них освітяни, працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх терпідрозділів, місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів.
Пізніше Віктор Ляшко заявив, що перелік професій мають розширити вдвічі.
На жал, досі (09 листопада) у працівників державних наукових установ – наприклад інститутів НАМН України, у інших ДНУ, а особливо у ДНУ “Центр іноваційних медичних технологій НАН України” виникає питання, ЧИ ВІДНОСИТЬСЯ НАКАЗ МОЗ №2153 ДО ЦИХ ЗАКЛАДІВ, якщо по Статуту вони – державні наукові установи, а по суті – медичні заклади, які надають високоспеціалізовану допомогу пацієнтам, в тому числі і тим, що хворіють на COVID-19