Правоохоронці виявили у Сумах сімейного лікаря, який разом зі спільником, організував незаконну схему продажу міжнародних свідоцтв про вакцинацію проти коронавірусу. Вартість одного документа складала для замовників близько трьох тисяч гривень, повідомляє пресслужба Сумської обласної прокуратури.Місцевий мешканець за допомогою одного з месенджерів шукав осіб, які хотіли купити сертифікати вакцинації без обов’язкової імунізації.
Зазначається, що охочі придбати COVID-сертифікат перераховували зловмиснику гроші на банківську картку, а він передавав дані клієнтів медичній працівниці для внесення у базу. Інформація про щеплення відображалися у мобільному застосунку «Дія».
«Дані таких осіб після перерахунку ними коштів на банківську картку чоловік передавав медпрацівниці, яка вносила їх в інформаційну систему Національної служби здоров’я України», – йдеться у повідомленні.
За свої «послуги» фігуранти справи отримували близько 3 тис. гривень.
Під час обшуків, які проводилися правоохоронцями за місцем проживання та роботи ділків, вилучили медичні документи, готівку та комп’ютерну техніку.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру медику та його спільнику за ч. 3 ст. 358, ч. 2 ст. 361 КК України, тривають слідчі дії.
Нагадаємо, що на Хмельниччині правоохоронці виявили корупційну «схему» проходження медкомісії для отримання інвалідності. Її організував голову медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) разом зі спільником.
Слід зазначити, що Держприкордонслужба виявила понад 1,1 тисячі підроблених сертифікатів вакцинації протягом менш ніж двох місяців. Прикордонники перевірили за допомогою програми SafeBorder близько 450 тисяч COVID-сертифікатів.
Раніше повідомлялося, що у Міністерстві охорони здоров’я вимагають відсторонення від роботи п’ятнадцяти керівників медустанов, де, ймовірно, підробляли сертифікати вакцинації проти коронавірусної інфекції.