Донеччина: На крок ближче до мети

1136

Нарешті капітальна реконструкція інфекційного корпусу КМУ «Дитяче клінічне територіальне медичне об’єднання», розташованого в Макіївці, успішно завершилася. Подія для великого шахтарського міста досить значуща, адже капітальний ремонт в будівлі не проводився з 1947 року! Шість років і майже 20 мільйонів гривень знадобилося на те, щоб «вдихнути життя» у старий корпус. Більше 13 мільйонів гривень було виділено з державного і близько 6 — із місцевого бюджету. Головний лікар КМО «Дитяче клінічне територіальне медичне об’єднання» Заслужений лікар України Людмила Мальцева не приховує радості з приводу дивовижних змін, які відбулися у відділенні за останні роки. «Ми дуже хотіли, щоб нашим маленьким пацієнтам, їхнім батькам і нашим співробітникам було комфортно, — зазначає Людмила Олексіївна, — і наша мрія здійснилася».

Дитяча педіатрична служба Макіївки була об’єднана задовго до старту реформування медицини — вже більше 20 років тому «омолоджений» інфекційний стаціонар на 100 ліжок та відділення інтенсивної терапії обслуговують майже 60-тисячне дитяче населення міста. Щорічно медичну допомогу тут отримують близько 5 тисяч юних макіївчан, у тому числі вихованці обласного спеціалізованого дитячого будинку для ВІЛ-інфікованих дітей. Приблизно п’ята частина всіх дітей — малюки у віці до року.

Радикально змінилося інфекційне відділення як зовні, так і зсередини, зробивши величезний крок до кращих стандартів лікування.

— Були повністю замінені всі системи життєзабезпечення, — розповіла Людмила Мальцева. — Оновилося й обладнання. Під час капітального ремонту ми переробили кисневу розводку, поставивши кріоциліндри, встановили новий рентген­апарат вартістю 900 тисяч гривень, отримали пульсоксиметри для реанімації та іншу необхідну техніку. 300 тисяч гривень було виділено з міського бюджету на прид­бання твердого та м’якого інвентарю.

— У таких умовах і працювати хочеться! — Радіє Світлана Павлівна Зайцева, головний дитячий інфекціоніст Макіївки, завідувачка дитячого інфекційного відділення № 1. — До того ж, подбали і про комфорт для співробітників — наприклад, з’явилася роздягальня, душові кабінки. У нашому лікувальному закладі проводиться комплексне обстеження і лікування хворих — в області подібний підхід забезпечують крім нас тільки у Донецьку. Лабораторна діагностика, рентгенодіагностика, відділення інтенсивної терапії працюють у тандемі. І ми дуже раді, що вдалося це зберегти і відремонтувати корпус, який руйнувався.

Головлікар Людмила Мальцева у майбутнє дивиться з надією і вірить, що час позитивних змін настав. Глобальні перетворення в інфекційному відділенні дають надію на те, що й інші нагальні потреби, від яких безпосередньо залежить здоров’я макіївських дітей, будуть розв’язані.

— Зараз нам життєво необхідний транспорт, — ділиться Людмила Олексіївна. — Адже, наприклад, діагностичний центр нашого об’єднання розташований на території іншого корпусу — на відстані майже 20 кілометрів! Буває, що можливостей портативних приладів недостатньо, і дитину потрібно везти туди. Наша баклабораторія знаходиться в інфекційному корпусі, куди доводиться доставляти аналізи з усіх наших підрозділів — без машини це досить складно. Та ж ситуація і з єдиною пральнею, яка обслуговує всі відділення КМУ. Конче потрібно оновити дихальну апаратуру — сучасна система ШВЛ необхідна, коли доводиться стикатися з важкими захворюваннями у дітей: крапельна і менінгококова інфекція, несправжній круп та ін.

Голова Донецької обл-держ­адміністрації Андрій Шишацький під час робочого візиту до оновленого інфекційного відділення КМО зазначив, що проблеми, які накопичувалися роками, покликана розв’язати медична реформа. Цього року з бюджету на її проведення виділено 150 мільйонів гривень.

— Я вважаю, що медична реформа вже назріла і навіть «перезріла», — констатував Андрій Володимирович. — Ті опитування, які проводилися до прийняття рішення про її початок, підтверджували незадоволеність населення сьогоднішнім станом медицини. Шлях, який був обраний, — отримання нової апаратури, ремонти в лікарнях, відкриття амбулаторій, які наближують медичну допомогу до громадян, — доводить, що реформування медичної галузі в Донецькій області буде успішним.

Євгенія МАРТИНОВА,
власкор «ВЗ»,
м. Донецьк

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я