Тимчасова слідча комісія із розслідування неефективного використання коштів посадовцями Міністерства охорони здоров’я та фактів порушення законодавства у сфері охорони здоров’я звернулася до Генерального прокурора з вимогою взяти під особистий контроль виконання численних подань прокуратури щодо порушень, допущених управліннями охорони здоров’я на місцях. Відповідне рішення було прийнято на засіданні ТСК 6 червня.
Так, згідно отриманих Тимчасовою слідчою комісією даних, за 2012 рік немає жодного управління охорони здоров’я при облдержадміністраціях, у діях яких прокуратура не виявила б порушень.
«Рекордсменами за кількістю винесених прокуратурою подань стали Волинська, Житомирська, Миколаївська, Львівська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області. Найгірша ситуація — у Рівненській обл., де прокуратура за фактами порушень законодавства у сфері охорони здоров’я винесла сім подань», — зазначив голова ТСК, народний депутат від фракції «Батьківщина» Анатолій Дирів. За його словами, зокрема, органи охорони здоров’я Рівненської області не провели обов’язкові профілактичні щеплення серед дітей; не забезпечили слуховими апаратами половину дітей-інвалідів, які їх вкрай потребують; не розробили належним чином індивідуальні програми реабілітації дітей-інвалідів; обласна програма «Діти Рівненщини» профінансована лише на 9,6%, тобто повністю провалена.
Більше того, місцеве управління охорони здоров’я Рівненщини належним чином не реагує на численні порушення у діяльності медичних закладів області. Так, у 2012 році було проведено 27 перевірок, проте винні особи за вчинені порушення до відповідальності жодного разу не притягалися.
За словами голови ТСК, такі проблеми є типовими для всіх місцевих управлінь здоров’я при облдержадміністраціях. Він наголошує також, що повністю провалені всі державні програми з охорони здоров’я, вже стандартними є ситуації, коли під виглядом лікарняних кас у лікарнях незаконно вводиться плата за послуги. «Саме тому органи прокуратури мають перевірити, чи дійсно виконують їх подання та чи вживаються всі необхідні заходи для недопущення у подальшому подібних ситуацій», — наголосив Анатолій Дирів.
За його словами, якщо управління охорони здоров’я лише імітують виконання прокурорських подань, а насправді ситуація не покращується — єдиним виходом із ситуації має стати звільнення із займаних посад керівництва управлінь.
Член ТСК, народний депутат від фракції «Батьківщина» Павло Петренко підкреслив: за такої ситуації не дивно, що станом на сьогодні органами внутрішніх справ відкрито близько 400 кримінальних проваджень щодо порушень законодавства у сфері охорони здоров’я.
Зокрема, за його словами, у грудні 2012 р. слідче управління ГУ МВС України в м. Києві розпочало кримінальне провадження за фактом розтрати коштів держбюджету службовцями МОЗу та Державного українського об’єднання «Політехмед» на загальну суму понад 56 мільйонів гривень. Незаконно розтрачені кошти були виділені на закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги по програмі «Розвиток служби екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Дніпропетровській і Донецькій областях та
м. Києві». А наприкінці 2012 року було розпочате кримінальне провадження за фактом протиправних дій службовців МОЗ під час закупівлі у 2012 році неякісного лікарського засобу «Креазим®», застосування якого призвело до виникнення побічних реакцій та тяжких наслідків.
Із огляду на це, ТСК із розслідування неефективного використання коштів посадовцями МОЗу та фактів порушення законодавства у сфері охорони здоров’я звернулася до генерального прокурора з вимогою взяти під особистий контроль та забезпечити перевірку виконання чисельних подань прокуратури про усунення порушень, допущених управліннями охорони здоров’я на місцях, а представникам прокуратури надати всю необхідну інформацію на наступне засідання ТСК.
За матеріалами byut.com.ua