В українських лікарнях дороге обладнання стоїть без діла

881

Українські медики все частіше стають жертвами корупційних схем. Зокрема, журналістам ТСН вдалося з’ясувати, що безліч мед­обладнання, закупленого за чималі гроші, так і залишається невстановленим, простоюючи місяцями в академічних інститутах не розпакованим.

Зокрема, журналісти ТСН повідомили, що тільки за останні два роки для 16 таких інститутів за мільярд гривень бюджетних коштів було закуплено медобладнання. До речі, експерти стверджують, що його купили за завищеними цінами.

Але найгірше те, що техніка так і не працює, бо немає грошей для її встановлення.
Зокрема, в Інституті ім. М.Амосова в холі в упаковці більше року простояв апарат для проведення унікальних операцій на серці. У 2011 році він коштував більше 16 млн грн!

Згідно з офіційними даними, в академічних інститутах невстановленими на даний момент залишаються 144 предмета медичного обладнання, закуплених за останні два роки, загальною вартістю близько 140 млн грн.
Чиновники пояснюють це кредиторською заборгованістю перед будівельниками (в медичній установі триває ремонт).

Відомо, що всі будівельні роботи в академії медичних наук уже рік як підпорядкували Управлінню капітального будівництва — тільки у 2013 році через цю структуру повинна пройти чверть мільярда гривень.

Щодо дорожнечі обладнання, то її пояснюють тим, що вартість таких апаратів є комерційною таємницею, тому вибирати доводиться з варіантів цін, запропонованих на тендерах. «Ніде в Україні неможливо дізнатися точну ціну», — скаржаться вони.

Експерти ж називають цю ситуацію результатом шаленої корупції. Зокрема, в Україні нещодавно була узаконена схема завищення цін на подібне обладнання, зазначають у Центрі протидії корупції. Тепер у нашій країні заборонено
брати участь у тендерах представництвам іноземних компаній, які не мають в Україні власного виробництва.

За матеріалами obozrevatel.com

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я