Перелік препаратів для лікування артеріальної гіпертензії буде розширюватись

942

Про це повідомив під час «прямої лінії» з читачами газети «Урядовий кур’єр» головний терапевт Міністерства охорони здоров’я України Василь Нетяженко.

Головний терапевт МОЗУ наголосив, що гіпертензія вимагає постійного контролю за артеріальним тиском. Нині, коли діє пілотний проект із державного регулювання цін на препарати для хворих на артеріальну гіпертензію, цей конт­роль став цілком реальним, зауважив спеціаліст МОЗ України і запевнив, що пацієнти забезпечені всіма препаратами для лікування підвищеного тиску. Якщо хворий звик до якогось конкретного дорогого препарату, звичайно, він може його обрати, але тоді сам повинен доплачувати за нього. Втім, більшість препаратів, на які розповсюджується дія проекту, за словами В.Нетяженка, нічим не відрізняються від дороговартісних ліків і дають можливість нормально контролювати артеріальний тиск.

«Після затвердження Міністерством фінансів України наших пропозицій буде додатково виділено комбіновані препарати. Зокрема, мова йде про еналаприл разом із гідрохлортіазидом, лізиноприл разом із різними формами гідрохлортіазиду. Окремо виділятиметься амлодипін разом із лізиноприлом», — пояснив Василь Нетяженко. Таким чином, за його словами, збільшуватиметься кількість пацієнтів, прихильних до комбінованої терапії.

Крім того, головний терапевт МОЗУ розповів, що планується виділити спеціальну групу препаратів серед вище згаданих ліків, які відшкодовуватимуть на 100%. «Пацієнт не платитиме за них жодної копійки. Звичайно, це не будуть дорогі препарати, але, наприклад, із групи амлодипінів ми відібрали близько 20 препаратів різних компаній-виробників, які будуть повністю безкоштовними», — сказав він.

Також Василь Нетяженко зазначив: якщо вдасться отримати позитивні результати, передусім збільшити кількість хворих, залучених до лікування, то розглядатиметься питання щодо введення сартанів. «На цьому етапі ми спеціально не вносили до проекту сартани, тому що загальна кількість хворих, які їх вживають, становить не більше 5%. Перш за все, ми повинні відпрацювати систему звичайної і комбінованої терапії, а потім, можливо, звернемося й до цього», — зауважив головний терапевт МОЗ України.

За матеріалами kmu.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я