Донеччина: Сюди приходять за щастям

1143

У Макіївці відкрився перший у регіоні перинатальний центр другого рівня, який обслуговуватиме понад 700 тисяч жінок і дітей зі східної частини Донецької області. Тепер допомогу тут надаватимуть не тільки макіївчанкам та їхнім малюкам, а й мешканкам Харцизька, Зугреса, Тореза, Шахтарська, Сніжного та Амвросіївського району. Центр відкрито в рамках ініційованої Президентом України Віктором Януковичем програми «Нове життя» і розташувався він на базі КМУ «Міська клінічна лікарня № 3».

Допомогу матерям і малюкам тут надаватимуть більше ніж 300 співробітників, із яких 59 лікарів і 140 осіб — середній медичний персонал. Потужність центру — 120 ліжок, тут є 9 відділень: акушерське, гінекологічне, патології вагітних, відділення новонароджених, анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, відділення для недоношених та патології доношених новонароджених, акушерська реанімація, діагностичний центр з телемедичними технологіями і лабораторія.

— В області народжується за рік 40 тисяч дітей, 3,5 тисячі — в Макіївці, і кожна з них — це диво і радість для батьків. Дуже важливо допомогти малюкові з’явитися на світ і вижити. Я добре знаю, що це за біда! І я дуже вдячний лікарям, які допомагали виходжувати і моїх діток, — сказав у ході відкриття центру голова Донецької облдерж­адміністрації Андрій Шишацький. — Перші кювези у нас з’явилися завдяки спонсорам та зарубіжній допомозі, а зараз прийшла черга влади. Я думаю, люди вже цього зачекалися. Наші діти гідні кращого майбутнього, і не просто повинні вижити, а залишитися здоровими і повноцінними. Я, заходячи сюди, звернув увагу, що досить багато ще потрібно придбати нового обладнання, зробити ремонти, налагодити стабільне постачання витратних матеріалів. І я вам обіцяю, що дитинство у нас буде на першому місці. Дуже хочеться зробити все, щоб ми не втрачали наших дітей — оскільки статистика страшна. А для кожної родини це трагедія…

Голова облдержадміністрації зазначив, що проблема дитячої смертності існує, і замовчувати її не потрібно, з нею необхідно боротися. Для цього влада найближчим часом має намір вжити «радикальних зусиль», зокрема, направити бюджетні кошти — як державні так і обласні — на закупівлю обладнання, витратних матеріалів, препаратів, які дозволять новонародженим правильно розвиватися.

У ремонт відділень раніше вкладало кошти місто, тепер же медична установа перейшла на обласний бюджет, із якого і будуть фінансуватися ці процеси. Андрій Шишацький повідомив, що почнуть із заміни даху і вікон. Також на території лікарні вже три десятки років перебуває недобуд, із якого в перспективі може вийти додаткове відділення для жінок із патологіями.

Мер Макіївки Олександр Мальцев відзначив, що обладнання такого рівня, яке має у своєму розпорядженні перинатальний центр, місцева сфера материнства і дитинства не бачила ніколи. Тепер тут є апарат для штучної вентиляції легенів, біохімічні аналізатори, сучасні апарати УЗД, ліжка-трансформери, операційні столи та багато іншого. Тільки в минулому році отримано обладнання на суму понад 6,5 мільйона гривень (усього ж з обласного бюджету на охорону материнства і дитинства було виділено 46 мільйонів гривень).

— Це не просто структурна зміна і перепрофілювання, це, в першу чергу, якісне значення медичної реформи, результати якої не змусять себе довго чекати, — вважає міський голова.
— Якщо раніше ми на себе брали тільки місто, то тепер — увесь східний регіон, — розповідає головний лікар міської лікарні № 3 м. Макіївка Венера Хоменко. — У даний момент у відділенні дитячої реанімації перебувають четверо діток. Двоє з них — із двійнят з 29 тижнями гестації, їх маса тіла — 1000 і 980 г. Вони під наглядом лікарів лише кілька діб, але вже помітні поліпшення. Я думаю, завдяки новому обладнанню та професіоналізму колег ми допомагатимемо людям отримати той результат, на який вони розраховують. Сім’ї приходять сюди за щастям, і наше завдання дати їм його.

Усього в регіоні заплановано відкриття семи перинатальних центрів, і відбудеться це найближчим часом. До кінця поточного року і в 2014 р. вони запрацюють у Горлівці, Краматорську, Красноармійську, Маріуполі та Донецьку (де в минулому році вже з’явився обласний перинатальний центр).

Євгенія МАРТИНОВА, власкор «ВЗ», Донецьк
Фото автора

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я