Луганщина освоїла вже 2,45 млн грн в рамках пілотного проекту з реімбурсації коштів на ліки для гіпертоніків. Про це повідомив головний позаштатний кардіолог області Олександр Гуків.
За його словами, Луганський регіон посідає лідируючу позицію щодо виписування рецептів, проте не всі рецепти доходять до пацієнтів. На даному етапі реімбурсація проходить найбільш ефективно в Луганську, Сєвєродонецьку та Слов’яносербському районі.
У проекті беруть участь 808 лікарів області — кардіологи і лікарі первинної ланки. Але, підкреслив О.Гуків, у роботу необхідно залучати також лікарів вузьких спеціальностей (неврологів, ендокринологів тощо) і лікарів усіх стаціонарів, оскільки у 30% пацієнтів «гіпертонічна хвороба» — супутній діагноз. Також важливу роль відіграє тісна співпраця з бригадами швидкої допомоги, які виїжджають на виклики, міряють артеріальний тиск і виписують рецепти.
Головний кардіолог області зробив акцент на тому, що планується розширення переліку препаратів, які входять у пілотний проект. Крім того, з виписаними рецептами можна буде звертатися не тільки в комунальні аптеки мережі «Фармація», а й у аптечну мережу «Фалбі». Надалі залучатимуться й інші приватні фармацевтичні мережі.
Нагадаємо, проект із часткової компенсації коштів при купівлі препаратів від гіпертонічної хвороби діє в Україні з вересня 2012 року. Всього Луганському регіону виділено 9,6 млн грн. Станом на 01.03.2013 р. постійної медикаментозної терапії потребують майже 636 000 гіпертоніків, тобто 33% дорослого населення області.
За матеріалами irtafax.com.ua