Харківщина: Де навчають людяності?

1007

VZ_47-48__Страница_08_Изображение_0001У Харкові відкрився перший у Східній Україні навчально-методичний тренінговий центр з надання паліативної та хоспісної допомоги. Центр створено за сприяння Посольства Німеччини в Україні та ряду благодійних і громадських організацій.

На сьогодні в Україні паліативної допомоги потребують майже 500 тисяч хворих. А цент­рів, де навчають догляду за такими хворими, лише 2 — в Івано-Франківську та відтепер у Харкові. На базі Харківського обласного центру паліативної медицини «Хоспіс» і медичного коледжу №1 лікарі, медичні сестри, волонтери та родичі будуть вчитися надавати допомогу невиліковно хворим людям. Заняття проводитимуть лікарі-реаніматологи, онкологи, невропатологи та психологи. Навчити тому, як обробляти пролежні, як перевертати хворих, міняти білизну, як доглядати за обличчям, вухами, носом, як умивати, чим годувати, як помити голову, щоб не піднімати людину з ліжка, — це дуже важливо, — розповідає директор тренінгового центру Ольга Лубяна. — Але не менш важливо навчити спілкуванню з хворими. Пацієнти, які знаходяться тут, дуже вразливі, їм пот­рібна людина, яка просто посидить поруч, послухає, погладить руку».

У тренінговому центрі протягом року отримати знання, навички та підвищити кваліфікацію зможуть як мінімум 25 медичних сестер та 25 лікарів. На курси вже записуються не тільки харків’яни, а й мешканці Сум, Донець­ка, Дніпропетровська. Чим більша кількість фахівців, які володіють знан­нями та навичками в цій галузі, тим активніше розвиватиметься паліативна допомога. Крім того, відкриття центру дасть можливість розповсюдити позитивний досвід Харкова і Харківської області в цій сфері на східний регіон України, розв’язати проблему підготовки кваліфікованих фахівців із паліативної та хоспісної допомоги.

За словами головного лікаря Харківського обласного центру паліативної медицини «Хоспіс» Віталія Екзархова, для догляду за невиліковно хворими в лікарнях Харкова та області планується відкрити палати паліативної допомоги та заснувати спеціальні школи для медсестер. А в перспективі — в уже існуючих медичних навчальних закладах міста — готувати фахівців, які будуть спеціалізуватися на наданні паліативної допомоги.

Інна САРІОГЛО, власкор «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я