Для лікування хворих на хворобу Паркінсона в Україні є всі групи лікарських препаратів. Згідно з Європейськими та Національними рекомендаціями, це препарати леводопи, в тому числі у комбінації з інгібіторами дофа-декарбоксилази, агоністи дофамінових рецепторів, селективні ингібітори моноаміноксидази, амантадини. Серед цих препаратів є ліки вітчизняного виробництва за доступною ціною і частка хворих може одержувати їх безкоштовно за рецептом лікаря.
Одним із препаратів для лікування є лікарський засіб «Циклодол», що належить до групи антихолінергічних препаратів, і згідно із сучасними рекомендаціями може бути застосований в окремих дуже рідкісних випадках, що зумовлено великим спектром побічних дій, а також звиканням до нього. «Циклодол» призначали для лікування хвороби Паркінсона в Україні 10–20 років тому, оскільки не було інших лікарських засобів. Сьогодні в Україні незначний відсоток хворих продовжує приймати цей препарат, більшість же перевели із прийому «Циклодолу» на більш ефективні та безпечні лікарські засоби.
Водночас для забезпечення потреби хворих саме у «Циклодолі», за інформацією ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», 60 тис. упаковок препарату надійшли до дистриб’юторської мережі.
Згідно з офіційною статистикою МОЗ, станом на 01.01.2012 року в Україні зареєстровано 23 076 хворих на хворобу Паркінсона, що становить 61,4 на 100 тисяч населення. Кожного року від 2300 до 2500 хворих уперше захворюють на цю недугу.
Із приводу правильної схеми лікування їм варто звернутися до центрів із лікування хворих на хворобу Паркінсона. Такі центри сьогодні працюють у Києві (Інститут геронтології НАМН України, відділення екстрапірамідної патології), у Вінниці, Львові, Харкові, Полтаві, Черкасах, Одесі, Ужгороді, Луганську, Хмельницькому, Сумах, Дніпропетровську, Донецьку, Маріуполі, Запоріжжі, Чернівцях та інших містах України.
Прес-служба МОЗ України
Скажіть будь ласка де саме у Львові є центр лікування хворих на хворобу Паркінсона?