П’ять років тривала реконструкція відділення анестезіології та інтенсивної терапії Луганської обласної дитячої клінічної лікарні й нарешті лікарі отримали найсучасніші умови праці та можливість знизити показники дитячої смертності, а важкохворі пацієнти — шанс на одужання. У 2010 році у закладі сталася пожежа, проте й до цього часу потреба в капітальному ремонті була нагальною. Відділення анестезіології та інтенсивної терапії — чи не найважливіше у лікарні, проте через застаріле обладнання лікування важких пацієнтів трималося лише на ентузіазмі та професійності медиків.
«Не було діагностичної апаратури для обстеження дітей на місці. Ви розумієте, що сюди поступають найважчі пацієнти з усієї області, тому немає ані часу, ані можливості кудись транспортувати їх для обстеження», — підкреслила головний лікар Луганської обласної дитячої лікарні Людмила Білецька.
За її словами, сьогодні в анестезіологічному відділенні в цілодобовому режимі працює експрес-лабораторія, що отримала у 2013 році вищу категорію, та комп’ютерний томограф, незамінний для швидкого огляду пацієнта з політравмою. Для максимальної зручності лікування важкохворих дітей приміщення розділені на реанімаційний та адміністративний блоки. Для проведення інтенсивної терапії розгорнуто дванадцять ліжок і кожне місце пацієнта оснащено світлодіодними джерелами освітлення, консолями, на яких розміщені шприцеві дозатори, монітори, інфузомати, швидкороз’ємні газові розетки, вакуум-аспіратори.
«У нас з’явилася можливість виділити окремий реанімаційний бокс, і тепер навіть якщо до нас в реанімацію потрапить інфекційний хворий, то він не заразить інших діток», — зазначила Л.Білецька.
Модернізації зазнала не лише організація роботи відділення — завдяки капітальному ремонту вдалося значно покращити умови праці медперсоналу. Адже тут цілодобово «живуть» лікарі-анестезіологи та анестезисти, які надають допомогу в усіх відділеннях обласної дитячої лікарні, у тому числі хірургічного профілю. Раніше такої можливості не було.
Оглянувши відремонтовані приміщення, голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк пообіцяв лікарям допомогти з придбанням автоматичного біохімічного аналізатора, якого поки що бракує для надання медичної допомоги. Також чиновник заявив, що на черзі — удосконалення відділення токсикології обласної дитячої лікарні.
Марія ЖИДКОВА, спеціально для «ВЗ», м. Луганськ