Донеччина: Лікарі «збунтувалися» проти медреформи

1051

На засіданні Артемівської медради лікарі почали «бунтувати»: Пілотний проект з реформування медицини, суть і шляхи проведення якого до кінця були невідомі, мабуть, навіть його ідеологам, поставив перед медиками силу-силенну проблем. Про це пише «Донбас» у статті «Посмішка» медреформи: в Донбасі інсульт лікують… травматологи».

«Говорили про невиплату витрат на відрядження лікарям, які проходять курси підвищення кваліфікації, а також про надбавку за роботу з деззасобами, якої чомусь позбавлені медичні сестри міської лікарні № 2. Але одне питання стосувалося безпосередньо лікування: поки реформу то вводять, то призупиняють, в місті важких інсультних хворих змушені лікувати травматологи. До оптимізації, передислокації відділень і цілих лікарень, що відбувалися в ході формування медичного округу, в Артемівську додалася і «неврологічна» проблема: єдине відділення належало залізничній лікарні, яка відмовилася приймати міських пацієнтів. Місто поспіхом відкрило неврологію в лікарні № 2», — йдеться у публікації.

Але відправляти туди найважчих пацієнтів з порушенням мозкового кровообігу не можна: апарату штучної вентиляції легенів, як, власне, і фахівців, що мають його обслуговувати, у цьому відділенні немає.

«Згідно зі Статтею 138 ККУ, заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу, здійснюване особою, яка не має належної медичної освіти, може бути покаране, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого. Так, ми прийняли рішення відправляти особливо важких неврологічних хворих у травматологію, поки не було повноцінного відділення. Але тепер воно є, і необхідно наповнювати його обладнанням та кадрами», — вважає начмед Іван Губський.

Автор публікації зазначає, що «на подібний стан речей скаржаться і пацієнти, які не одержують допомоги від фахівців, і самі медики, що змушені займатися «чужою роботою».

Як пише видання, «серед міських медиків зав’язалася суперечка: деякі вважають, що заради 39 осіб (саме стільки важких інсультних хворих пролікувалися в травматології в 2013 році) не варто «город городити». Інші впевнені, що і ці життя варті того, аби організувати реанімаційну службу зі ставками анестезіологів у неврології. Ще інші сподіваються, що проб­лему вирішить нове відділення реанімації, відкриття якого запланували цього року».

«Реанімація, як і багато інших міських проектів, були закладені в ту суму державних субвенцій, на які ми розраховували в цьому році. Чи отримаємо ми їх взагалі, тепер незрозуміло», — прокоментував ситуацію мер Артемівська Олексій Рева, який порадив медикам і городянам більше приділяти уваги профілактиці та здоровому способу життя.

Незважаючи на «підвішений» стан медицини, міська влада запевняє, що продовжуватиме шукати можливості робити ремонти, залучати спонсорів для придбання обладнання, забезпечення медикаментами та харчуванням у лікарнях дітей і ветеранів.

За матеріалами novosti.dn.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я