Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає за необхідне ліквідувати проведення так званого експерименту в системі охорони здоров’я, розпочатого попереднім урядом.
«Цей експеримент непрацюючий абсолютно! Він звівся до арифметичного скорочення закладів охорони здоров’я та до арифметичного скорочення лікарів. І, до речі, навіть не скоротилися кошти на фінансування цієї сфери», — заявив Прем’єр-міністр.
Заслухавши інформацію представників галузі, Прем’єр-міністр доручив Міністерству охорони здоров’я разом із Вінницькою, Дніпропетровською, Донецькою обласними та Київською міською держадміністраціями, іншими зацікавленими органами виконавчої влади та установами, за участю громадських організацій, вітчизняних та міжнародних експертів проаналізувати стан реформування системи охорони здоров’я. За результатами цієї роботи Глава Уряду запропонував надати Кабінету Міністрів відповідні пропозиції щодо удосконалення цього процесу.
Крім того, Арсеній Яценюк доручив Міністерству охорони здоров’я напрацювати проект змін до закону про реформу в пілотних регіонах із урахуванням проблемних моментів, виявлених за 2,5 року реалізації експерименту.
За словами Арсенія Яценюка, під час проведення реформування медичної галузі важливо знати, як населення ставиться до тих чи інших ініціатив. Для цього, на його переконання, необхідно провести відповідне опитування й подальші кроки здійснювати вже з урахуванням суспільної думки.
Також Глава Уряду доручив МОЗ напрацювати проект закону «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування», у якому, зокрема, передбачити чіткий механізм визначення вартості медичних послуг.
Окремо Арсеній Яценюк наголосив на необхідності дерегуляції діяльності Міністерства охорони здоров’я. У зв’язку з цим він доручив міністру охорони здоров’я Олегу Мусію у стислі строки напрацювати й подати на розгляд Уряду пропозиції щодо того, які функції Міністерство може віддати лікарському самоврядуванню.
Щодо запровадження податку на додану вартість у розмірі 7% на операції з постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення, Арсеній Яценюк пояснив, що це нововведення покликане розвинути внутрішнє фармацевтичне виробництво, тому що воно знаходиться в неконкурентних умовах.
Він нагадав, що під час правління попереднього уряду існувала схема, за якою «по інвойсу, по імпорту по 4$ завозили препарат, який коштує 1$». «Завищували інвойс, щоб не платити тут податок на прибуток, переганяли гроші за кордон».
«Введенням ПДВ у розмірі 7% на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення Уряд змусив підприємців декларувати реальну вартість ліків. Що має статися після введення цього податку? Стабілізація ціни!»
«Фармацевтична мафія — відома річ у світі. І ми її повинні разом із нашими виробниками, з Міністерством охорони здоров’я та Держлікслужбою почати викорінювати».
За повідомленням censor.net.ua