Запоріжжя: Операції «надії»

815

sposob-identifikacii-lichnostiУ Запоріжжі з кожним роком удосконалюються операції з протезування, зокрема — колінного та кульшового суглобів. Про це розповіли під час прес-конференції у відділенні ортопедії, артрології та спортивної травми КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» завідувач відділення, ортопед-травматолог Олег Банит і завідувач кафедри травматології та ортопедії Запорізького державного медичного університету, лікар ортопед-травматолог Максим Головаха.

ВЗ Вік пацієнтів, яким необхідне ендопротезування суглобів, зараз значно помолодшав. Чим ви можете їм допомогти?
— Ми стежимо за останніми світовими тенденціями у сфері розробки моделей протезів, щоб мати можливість встановлювати їх своїм пацієнтам на максимально тривалий термін. Сьогодні ендопротезування суглобів — це операції «надії». Завдяки високій кваліфікації фахівців відділення і високотехнологічному зарубіжному обладнанню, у відділенні пацієнтам встановлюються останні розробки ендопротезів світових виробників. Деякі моделі ендопротезів колінного і кульшового суглобів фірм Stryker і DePuy були встановлені вперше в Україні саме в нашому відділенні. Щорічно з’являються нові технології, зменшується розмір імплантату, щоб максимально зберегти кісткову тканину. Використовуються сучасні покриття, які дозволяють кістці ефективніше вростати в ендопротез. Для виготовлення всіх сучасних ендопротезів, а особливо тих, що встановлюють молодим пацієнтам, використовують максимально стійкі до зношування матеріали. Річ у тім, що молодим пацієнтам потрібно бути готовими як мінімум до ще однієї операції — по заміні суглоба, оскільки вони не вічні, хоча термін служби імплантату становить 20-30 років. Рівень таких операцій значно зріс, і люди мають реальний шанс повернутися до повноцінного життя. Звичайно, є у таких операцій і ризики — можливе занесення інфекції, нестабільність імплантату — але це залежить від якості самої операції. Хочу відзначити, що для кожного пацієнта ми підбираємо ендопротез суто індивідуально, з урахуванням усіх особливостей організму.

ВЗ Як саме проводиться ця операція?
— Для забезпечення доступу до суглоба на стегні робиться розріз довжиною 15-20 см, відпилюються ушкоджені частини кісток і хряща. Для того, щоб вставити металевий стрижень, необхідно розпиляти верхню частину кістки стегна, а щоб вставити сферичний імплант — відполірувати нішу тазової кістки. Сферичний імплант кріпиться до тазової кістки за допомогою полімерного з’єднання на гвинтах. Далі за допомогою кулястого кріп­лення з’єднується стрижень та сферичний імплант. Наприкінці обов’язково проводиться контрольна перевірка руху поставленого суг­лоба і зашивається розріз. Операція триває близько 2 годин. Після чого через кілька годин пацієнтові допомагають встати, а через 5-7 днів виписують додому.

Олена ПЕТРЕНКО, власкор «ВЗ», м. Запоріжжя

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я