Державні гроші та час змарновано

860

gormonalnyye-tabletki-dlya-pokhudeniya3123 червня 2014 р. на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України з’явився прес-реліз: «Незважаючи на подорожчання ліків та засобів медичного призначення МОЗ України проводить процедури державних закупівель». Це тільки один із трьох(!) прес-релізів МОЗ, що стосуються тендерних закупівель, опублікованих на даному веб-сайті за неповну добу після появи в ЗМІ інформації про умисний зрив керівництвом галузі держзакупівель на 2014 рік.

Однак у зазначеному прес-релізі міститься інформація, яка не відповідає дійсності: «На жаль, перші розкриття конкурсних пропозицій показали, що ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення здорожчали від 40 до 120%, хоча деякі пацієнтські та громадські організації неодноразово заявляли про нібито досягнуті домовленості з дистрибуторами та фармацевтичними виробниками про стабілізацію цін для держзакупівель на рівні 2013 року».

Нагадаємо, що про досягнуті домовленості неодноразово заявляли не громадські організації (котрі не несуть за проведення тендерних закупівель жодної відповідальності, як і не одержують заробітну плату з коштів бюджету за виконання цих функцій), а особисто Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій. Вис­тупаючи, наприклад, 31 березня 2014 р. на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі (повний відеозапис виступу розміщений на каналі Центру в Youtube), він повідомив про досягнення таких домовленостей як з іноземними, так і з вітчизняними фармвиробниками.

Крім того, викликає подив факт ремствування Мінохоронздоров’я щодо зростання цін. На тому ж прес-брифінгу в кінці березня Міністр заявив про те, що дія його політики повної прозорості закупівель і повної відсутності різного роду «відкатів» забезпечить зниження цін на імпортні ліки мінімум на 40%. Але досі ані опису цієї політики, ані, тим більше, результатів її дії українське суспільство не побачило. Натомість МОЗ звітує про зростання цін у пропозиціях на 40-120%.

Отже через невиправдану бездіяльність Міністерства тендери не були проведені у квітні 2014 р., коли залишки ліків і медвиробів у торговельних і дистрибуторських мережах ще дозволяли закупити їх за цінами, встановленими за курсом 8,00 грн/долар США. Тепер же українські пацієнти можуть розраховувати лише на товари, що ввозяться за курсом 12,00 грн/долар США.

Таким чином, МОЗ проведе тендери за цінами, що на 40-120% перевищують ціни кінця 2013 р.-початку 2014 р. 

За повідомленням pharma.net.ua

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я