Американські дослідники оцінили вплив просування лікарських засобів фармацевтичними компаніями на прихильність майбутніх лікарів у призначеннях. Студентам першого та четвертого років навчання й ординаторам останнього року було запропоновано опитувальну анкету про те, якими джерелами інформації вони користуються при призначенні ЛЗ. Також уточнювалася частота контактів із представниками фарміндустрії в останні півроку і ставлення респондентів до подібних контактів.
Згідно з отриманими даними, чим частіше майбутні ескулапи спілкувалися з медичними представниками, тим менш ймовірно вони обирали доказово обґрунтовані методи лікування і частіше призначали рекомендовані медпредставниками оригінальні препарати.
Студенти пізніших років навчання вдвічі частіше, ніж першокурсники, зверталися до медичних представників за відомостями про призначення препаратів і втричі частіше відвідували освітні заходи, оплачені фармкомпаніями.
Можна очікувати, що зменшення спілкування студентів із представників фармфірм у процесі навчання сприятиме доказово обґрунтованим призначенням лікарських засобів.
За повідомленням сайту Univadis.ru