Американські дослідники розробили новий метод 3-D мікроскопії

29

Група дослідників з медичного центру UT Southwestern, розташованого в США, нещодавно розробила новий метод, який може забезпечити можливість тривимірного спостереження за зразками в реальному часі за допомогою модифікації звичайних флуоресцентних мікроскопів, пише видання American Laboratory.Повідомляється, що вчені з UT Southwestern відкрили цей метод, усуваючи перекіс в стосі тривимірних зображень, отриманих за допомогою двох світлових мікроскопів. Експериментуючи з методом оптичного усунення перекосу, вони помітили, що через неправильне усунення перекосу стопки проєктоване зображення здається обертовим. Потім вчені перетворили це відкриття в систему, яка дозволяє отримувати багатокутові проєкційні зображення в реальному часі. Цей метод включає швидке зображення зразка з двох точок зору і розміщення двох обертових дзеркал перед камерою системи мікроскопа. В результаті вийшла система, що дозволяє інтерактивно візуалізувати зразок в трьох вимірах.

Команді вдалося відтворити цю систему візуалізації проєкції за допомогою світлового листа, косою площині і конфокальних мікроскопів з обертовим диском, а також протестувати її, візуалізуючи зразки, включаючи ракові клітини, нейрони та ембріони рибок даніо. Швидко візуалізуючи зразки, вчені змогли спостерігати передачу сигналів кальцію між нейронами та биття серця рибок даніо. Дане дослідження опубліковане в журналі Nature Methods.

«Ми можемо робити все це в режимі реального часу, без будь-яких помітних затримок. Дивно, але ми можемо «наживо» дивитися на наші зразки під різними кутами, не повертаючи зразки або мікроскоп», – сказав автор-кореспондент Рето Фіолка. Він зазначив, що винахід може представляти нову парадигму для отримання тривимірної інформації за допомогою флуоресцентного мікроскопа.

Дослідники відзначають, що їх метод скорочує накладні витрати на дані, і прискорює отримання тривимірних зображень в 100 і більше разів, що відкриває можливості для передової мікроскопії в ряді наук про життя.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я