Американські дослідники вивчили, як прискорити регенерацію м’язів і відновити тканини

100

Вчені з Інституту біологічних досліджень Солка, що в США, вивчають засоби прискорення регенерації м’язової тканини, використовуючи комбінацію молекулярних сполук, які зазвичай вивчаються в дослідженнях стовбурових клітин. Дані дослідження допоможуть з’ясувати, як протистояти втраті м’язової маси, що призводить до інвалідності у літніх людей, пише ScienceDaily.Генетичні особливості українцівТак, згідно з даними, ці молекулярні сполуки збільшують регенерацію м’язових клітин у мишей за рахунок активації попередників м’язових клітин, які називаються міогенними. Підкреслюється, що необхідно ще провести додаткову роботу, перш ніж цей підхід можна буде застосувати на людях. Однак уже зараз отримана інформація дає уявлення про основні механізми, пов’язані з регенерацією і зростанням м’язів, і може якось допомогти спортсменам, а також людям похилого віку більш ефективно регенерувати тканини.

Професор лабораторії експресії генів каліфорнійського Інституту біологічних досліджень Солка Хуан Карлос Іспісуа Бельмонте (Juan Carlos Izpisúa Belmonte) повідомив, що втрата цих попередників пов’язана з віковою дегенерацією м’язів, підкреслюючи, що дослідження розкриває конкретні фактори, здатні прискорити регенерацію м’язів, а також розкриває механізм, за допомогою якого це сталося.

Поєднання, використані в дослідженні, називають факторами Яманака на честь японського вченого, який відкрив їх. Фактори Яманака – це комбінація білків, які контролюють копіювання ДНК для трансляції в інші білки. У лабораторних дослідженнях вони використовуються для перетворення спеціалізованих клітин, таких як клітини шкіри, більш схожі на стовбурові, що мають здатність перетворюватися на безліч різних типів клітин.

Провідний автор дослідження, науковий співробітник лабораторії Чао Ван зазначив, що їхня лабораторія раніше показала – виявлені фактори можуть омолоджувати клітини і сприяти регенерації тканин у живих тварин, проте раніше не було відомо, як саме це відбувається.

У цьому дослідженні команда використовувала дві різні моделі мишей, щоб точно визначити специфічні для м’язових стволових клітин або нішеві зміни після додавання факторів Яманака. Вони зосередилися на більш молодих мишах, щоб вивчити вплив факторів, що не залежать від віку.

За словами вчених, спостереження цього дослідження можуть в кінцевому підсумку призвести до нових методів лікування. Зокрема, прискорення відновлення м’язів після травм і поліпшення м’язової функції

Відзначається, що дослідники також вивчають інші способи омолодження клітин, в тому числі за допомогою мРНК і генної інженерії. Ці методи можуть в кінцевому підсумку призвести до нових підходів в прискоренні регенерації тканин і органів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я