Американські вчені вперше створили штучну людську печінку

469

Медики з Пітсбургського університету вперше у світі зуміли на основі стовбурових клітин людини надрукувати штучну людську міні-печінку, яку можна використати для випробовування нових ліків.

На думку дослідників, отримана ними тканина по своїм якостям повністю відповідає звичайній печінці із неалкогольною жировою хворобою, яка часто призводить до цирозу або навіть печінкової недостатності. Випробовування нових ліків на вирощеній у лабораторії людській тканині допоможе правильніше зрозуміти причині цієї хвороби та як вона прогресує, і дасть можливість із високим ступенем вірогідності випробовувати на ній нові медикаменти.

Неалкогольна жирова хвороба печінки стає основною причиною захворювань печінки в Америці та світі, зазначають вчені.

Наприклад, препарат Ресвератрол чудово показав себе на мишах, говорить один із учасників групи дослідників. Але його клінічні випробовування на людях виявились негативними.

На думку доктора Олександро Сото-Гутьєрреса, створення штучної людської печінки для випробовувань ліків є доцільним. Більш чітке розуміння того, як діють ті чи інші нові гепатопротектори, може прийти лише після випробовувань на вирощених тканинах печінки людини, а не лише на мишах, вважає вчений.

Джерело: MedicalXpress

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я