Дослідники з США повідомили про три типи хвороби Альцгеймера, які виявилися під час випробувань. Вони вважають, що це відкриття може зіграти важливу роль в подальшій розробці препаратів проти цього захворювання. Про це йдеться у статті видання Science.
Під час дослідження з використанням методу секвенування РНК вчені проаналізували понад тисячу зразків з різних відділів мозку, взятих посмертно. Порівнювалися пацієнти з хворобою Альцгеймера та ті, які були здорові.
Підтипи захворювання віднесли до класів А, В і С. У порівнянні з класами А і В підтипи з класу C демонстрували більш високу щільність амілоїдних бляшок, які вважаються характерним проявом хвороби і виявляються зазвичай вже після смерті.
Як стверджують автори дослідження, при різних підтипах хвороби у пацієнтів значно не відрізнялася стать, етнічна приналежність, вік на момент смерті, а також рівень зниження когнітивних функцій. Крім того, типи не залежали від тяжкості захворювання.
Разом з цим вчені висунули припущення, чому препарати проти хвороби Альцгеймера, які успішно пройшли випробування на тваринних моделях, далі не підтвердили свою ефективність у людей. За їхніми даними, тваринні моделі, які використовуються в сучасних випробуваннях, не відповідають всім підтипам хвороби, які виявилися у людей.
Слід зазначити, що у 2019 хвороба Альцгеймера вперше увійшла до списку найбільш поширених причин смерті за версією ВООЗ. Поряд з іншими формами деменції захворювання посіло третю позицію списку.