Аналіз діяльності Комітету з питань охорони здоров’я: успіхів нема, поведінка незадовільна

500

1453455247_1429516137_1429105871_44f0775c7ceЯкщо в перші місяці роботи Верховної Ради 8-го скликання засідання Комітету з питань охорони здоров’я пропускало в середньому 1-2 депутати, то тепер їх ігнорує третина народних обранців. Що це: саботаж з боку нардепів або фіаско організаторських амбіцій Голови Комітету Ольги Богомолець?

Спочатку пропонуємо ознайомитися з рейтингом нардепів-прогульників, складеним на підставі даних про реєстрацію народних депутатів у сесійній залі ВР. Голова Комітету Ольга Богомолець — у трійці лідерів: вона примудрилася «прогуляти» 60% засідань. 75% засідань пропустила заступник Голови Комітету Тетяна Донець, 61% — член Комітету Сергій Березенко.

До речі, саме ці троє представників профільного Комітету (Богомолець, Донець і Березенко), а також Олег Мусій встигли побувати в оплачуваній відпустці. Нагадаємо: громадські активісти неодноразово піднімали питання про «ледачий» режим роботи Верховної Ради з великими перервами між пленарними засіданнями та засіданнями в комітетах і фракціях. А дехто, очевидно, встигає відпочити навіть тоді, коли інші працюють.

За період роботи Верховної Ради 8-го скликання Комітет з питань охорони здоров’я зумів зібратися тільки 31 раз. Саме таку кількість протоколів засідань розміщено на сайті Комітету, починаючи з жовтня 2014 року. Давайте порівняємо його активність з роботою деяких інших Комітетів Парламенту. Так, Комітет з питань запобігання та протидії корупції провів 63 засідання (що на 103% більше, ніж Комітет, очолюваний Богомолець), Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради збирався 44 рази (на 42% більше), Комітет з питань європейської інтеграції — 42 рази (на 35% більше), Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики — 39 разів (на 26% більше).

Складається враження, що в галузі охорони здоров’я нашої країни все чудово і депутатам ні до чого гаяти час на розгляд законопроектів. Наприклад, багатостраждальних реформаторських проектів Олександра Квіташвілі, заради яких декотрі члени Комітету не раз просили Ольгу Богомолець скликати окреме позачергове засідання, але вона не знайшла такої можливості.

У Верховній Раді є Комітети, засідання яких проводилися ще рідше. Однак це пов’язане з відсутністю кворуму — присутності понад половини складу Комітету. Таким чином, що менший кількісний склад Комітету, то ціннішою є присутність на засіданні кожного депутата і важливішою роль його Голови. Наприклад, у п’яти Комітетах Верховної Ради всього по 7 народних обранців. У Комітеті Ольги Богомолець їх 13. Отже, засідання відбудеться навіть тоді, коли його прогуляють 6 нардепів одночасно! Керівники маленьких Комітетів могли б позаздрити таким можливостям.

Рейтинг нардепів — прогульників засідань Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я очолюють його секретар Олена Колганова (була відсутня на 52% засідань), заступник Голови Тетяна Донець (пропустила 35% засідань), члени Комітету Сергій Березенко та Андрій Шипко (не відвідували 50% та 32% засідань відповідно).

Серед 13 членів Комітету тільки один народний обранець не пропустив за півтора року жодного засідання: це заступник Голови Комітету від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.

Окремо хотілося б відзначити: якщо в IV кварталі 2014 року (на початку роботи Верховної Ради 8-го скликання) засідання Комітету пропускали в середньому 11% депутатів, то починаючи з IV кварталу 2015 року і до сьогодні середній показник значно зріс — до 31%. Тобто прогульників стало втричі більше!

Чи то Ольга Богомолець не може впоратися з узятою на себе управлінською функцією Голови Комітету, і депутати її просто ігнорують… Чи то Богомолець до ефективної роботи Комітету так само байдуже, як і до відвідування сесійної зали: 60% прогулів — це серйозне «досягнення». Очевидно, телевізійні ефіри — важливіші.

За матеріалами PharmaNet

003_news1nardepi

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я