Антиракова терапія доктора Гортера

2115

Проблема поширеності та смертності від онкологічних захворювань є найболючішою для сучасної медицини. Вчені всього світу нині у пошуку ефективних ліків від чуми ХХІ століття. Проте й донині нема єдиної достовірної теорії виникнення раку, а відтак і ефективних методів профілактики та лікування злоякісних процесів. Дослідники висловлюють розмаїті гіпотези і пропонують різні методи запобігання та лікування раку.

Експеримент на собі

Понад тридцять найкращих років свого життя віддав науковим пошукам ефективних засобів боротьби з цією недугою, сам пройшов усі кола онкологічного пекла, а нині допомагає онкохворим усього світу лікар голландського походження, професор Роберт Гортер. Нині він засновник власного медичного центру у Кельні (Німеччина), керівник десяти онкологічних клінік, що діють на теренах Європи та країн Сходу, автор фундаментальної книги Fighting Cancer. A nontoxic approach to treatment.

Ще 1976 року (у віці 26 років) доктору Гортеру сповістили страшний діагноз — тестикулярний рак четвертої стадії. Надії на традиційні онкологічні методи лікування було мало, отож він вирішив іти власним шляхом, випробувавши на собі нетоксичну терапію раку.

«Я вирішив не оприлюднювати свій діагноз і, щоб не зосереджуватись на хворобі, вклав усю енергію в наукові пошуки. Як лікарю-практику мені було відомо, що хіміо- та променева терапія можуть спричинити чисельні побічні ефекти. Без особливих сподівань на довготривале життя вирішив відмовитися від такого лікування і спробувати нетоксичну терапію раку. У ті часи дендритні клітини ще не були відомі, тому я не міг їх використовувати з терапевтичною метою, натомість спробував метод гіпертермії, і сам робив ін’єкції Viscum album (омела). Знадобився рік, щоб досягти стійкої ремісії. З тих пір минуло понад три десятиліття, але, як бачите, я перед вами, радію життю, усі ці роки підтримую хорошу фізичну форму, зникли будь-які ознаки злоякісної хвороби. На мій погляд, для онкохворого дуже помічним є й те, що його розум та серце працюють у тандемі, потрібно відчувати, що ви контролюєте свою терапію. Ясна річ, дуже важливою є надія та віра пацієнта в одужання. Можливо, для декого це виявиться дивним, але я й справді вважаю це основою «моделі Гортера».
Такою зворушливою преамбулою розпочалась актова лекція доктора Роберта Гортера для науковців і студентів Тернопільського державного медичного університету. Відомого вченого запросив завідувач кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини ТДМУ, професор Ігор Галайчук. У залі були присутні понад 120 осіб — студенти, лікарі-курсанти ФПО, лікарі Тернопільського онкодиспансеру, викладачі ТДМУ.
Лекція професора Гортера була присвячена застосуванню гіпертермії та вакцинації дендритними клітинами у лікуванні солідних і метастатичних пухлин.

Як розбудити сплячий імунітет?

Однією з ключових проблем сучасної онкології є неоднозначність поглядів щодо теорії походження раку, а відтак і вибору методів лікування. Дилема, яка нині постала перед сучасною онкологією, — у сутності механізму виникнення онкологічного процесу, вважає Роберт Гортер:

— Наукові дослідження доводять, що злоякісна пухлина виникає через «непрацездатність» нашого імунітету. Іншими словами, імунна система втрачає здатність розпізнавати ракові клітини,тому не знешкоджує їх, — зазначив він у своєму виступі. — Багатьом відомо, що у кожного з нас щоденно в організмі виробляється багато ракових клітин, проте поки «сторож» (імунна система) на варті, немає причин для переживань, але коли він дає збій, тоді ракових клітин стає все більше і більше.

Загальноприйняті методи лікування задавнених стадій раку — хіміо- та променева терапія — ще більше пригнічують імунну систему. Саме тому спостерігаємо великий відсоток невдач у лікуванні цієї категорії пацієнтів. Отож, на мій погляд, настав час замислитися: а чи не переливаємо ми з пустого в порожнє?
Боротьбу з онкологічними недугами професор радить акцентувати на методиках, в основі яких — покращення роботи імунної системи. Доктор Гортер упевнений, що запатентовані ним методи гіпертемії та вакцинації набудуть широкого застосування в онкологічній практиці.

— Гіпертемія — своєрідне «спалення» ракових клітин. Це доволі безболісна процедура, яка не спричиняє жодного дискомфорту, — каже науковець. — Під час сеансу локалізованої гіпертермії температура в пухлині досягає 42°С, що значно інтенсифікує тканинний метаболізм, збільшує продукування молочної кислоти, в результаті чого різко знижується pH, і ракові клітини гинуть. Навколишні ж здорові тканини не уражуються і функціонують в нормальному температурному режимі. Хочу зауважити, що у 40% пацієнтів моїх клінік після цієї терапії відзначалося повне одужання, а в інших значно покращувалась якість життя.

Ще однією інновацією доктора Гортера задля відновлення імунної системи є використання дендритних та стовбурових клітин. Саме ці клітини дозволяють знешкодити онкоклітини.

— Навіть якщо ви не курите і не вживаєте спиртного, протягом дня у вашому організмі блукає понад 100 тисяч ракових клітин. Якщо ваша імунна система працює справно, вона знищує «клітину-монстра», а якщо ослаблена — не в силах цього зробити, й онкоклітина поступово переростає в пухлину. Дендритні-імунні клітини працюють наче полісмени — блукають організмом та шукають онкоклітини. В онкохворих дендритні-імунні клітини взагалі не функціонують, тому ми їх вирощуємо з донорських клітин, і доправляємо до організму хворого за допомогою ін’єкцій. Така вакцинація не має жодних побічних ефектів, не спричиняє навіть алергійних реакцій,— стверджує професор. — Того дня, коли ми проводимо дендритне вакцинування, спершу викликаємо лихоманку — загальну гіпертермію тіла чи локальну гіпертермію. В першому випадку гіпертермії ми підвищуємо температуру тіла пацієнта дуже щадним способом до 39°С за допомогою нагрівання інфрачервоними лампами в спеціально сконструйованій камері. Після сеансу загальної гіпертермії хворий отримує ін’єкцію автологічних дендритних клітин. Одержані результати засвідчують, що ефективність вакцинації за допомогою дендритних клітин зростає, якщо поєднувати її з гіпертермією. Для тих пацієнтів, які за певних причин не можуть пройти процедуру загальної гіпертермії тіла, як, приміром, хворі з пухлинами головного мозку (для них це є протипоказом), ми проводимо локальну гіпертермію в день вакцинації.

Спеціаліст широкого профілю

Цікавим виявився й той факт, що вирощують «полісменів раку» із жирових клітин, забір яких проводять методом ліпосакції.

Ін’єкції з дендритних клітин ефективні й у хворих на діабет. Тому в клініках доктора Гортера їх застосовують у лікуванні діабету ІІ типу, що значно полегшує перебіг хвороби та підвищує якість життя пацієнта. Використовують цей метод і для лікування хвороби Паркінсона. І також досягають чудових результатів — майже 50% пацієнтів професора повністю одужали від цього захворювання.

Узявши до уваги всі наукові та клінічні досягнення, була створена нетоксична терапія раку, відома нині за назвою «модель Гортера». Таке комплексне лікування містить три складові: застосування вакцини на основі дендритних клітин, різні форми гіпертермії та процес імунного відновлення (застосування Viscum album, настою тимуса та селезінки, вітамінів, мікроелементів).

Варто зауважити, що у клініках доктора Гортера академічна (західна) медицина поєднується з новими методами лікування, які мають добре наукове підґрунтя. Саме тому доктор Гортер і закликає світову спільноту онкологів, позбувшись усталених стереотипів, переглянути традиційні методи лікування онкологічних недуг, аби підвищити якість та ефективність лікування онкохворих.

Експерти очікують, що впродовж кількох років дендритні клітини стануть частиною стандартного лікування багатьох форм раку. Доктор Гортер висловив сподівання, що й українські онкологи зацікавляться новою методикою та запропонував свою допомогу у її запровадженні. Тим більше, що в Україні є представник Роберта Гортера — лікар Руслан Павлишин.

Лариса ЛУКАЩУК, власкор «ВЗ», Тернопіль

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я