Нові дослідження свідчать, що триклозан, антибактеріальний і протигрибковий агент широкого спектру дії, може призвести до протилежного ефекту та зробити бактерії більш стійкими до лікування антибіотиками.
Триклозан – це антибактеріальна сполука, яка входить до складу зубної паси, мила, рідини для миття посуду, дезодорантів, посуду, іграшок, постільної білизни, одягу та мішків для сміття.
Виробники додають хімічні речовини до цих предметів побуту, оскільки вважають, що вони вбивають бактерії, які можуть призвести до нездужання людей. Тим не менш, нові дослідження показали, що триклозан може мати протилежний ефект.
Петра Левін, професор біології Вашингтонського університету в Сент-Луїсі разом зі своїми колегами провели експерименти, демонструючи, що триклозан робить бактерії сильнішими та стійкішими до лікування антибіотиками.
Професор Левін та її команда вирішили вивчити вплив триклозану на бактерицидні антибіотики, тобто ті антибіотики, які вбивають бактерії, а не просто зупиняють їх ріст.
Дослідники лікували E. coli (бактерії, які зазвичай виявляється в нижніх відділах кишечника теплокровних організмів) та бактерії MRSA (метицилінрезистентний золотистий стафілокок) цими антибіотиками та досліджували поведінку клітин.
В результаті виявилося, що триклозан збільшив E. coli і MRSA, толерантний до бактерицидних антибіотиків, до 10000 разів.
«Триклозан значно збільшив кількість бактеріальних клітин, які вижили», – зазначила професор Левін.
«Я сподіваюся, що це дослідження стане попередженням, яке допоможе нам переосмислити важливість антимікробних препаратів у споживчих продуктах» – підсумувала дослідниця.
Джерело: Medical News Today