Співробітники управління боротьби з незаконним обігом наркотиків спільно з колегами з міського відділу, а також за участю Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів і виробів медичного призначення України і органів місцевого самоуправління під час санкціонованого обшуку в одній з аптек Рівного виявили й вилучили близько 20 тисяч доз кодеїновмісних препаратів.
Під час обшуку правоохоронці знайшли упаковку препарату LiDa, який в Україні реєстрації не підлягає, оскільки в препаратах такого типу може міститися психотропна речовина сибутрамін, а також розфасовані таблетки без назви, маркування яких зовнішньо схоже на сильнодіючі лікувальні засоби. Всі вказані медикаменти зберігалися в аптеці без будь-яких відповідних документів, що підтверджують їх якість, умови придбання, зберігання й відпуску.
«До мене звертаються родичі, в тому числі матері наркозалежних. Вони розповідають, що молоді люди приходять у цю аптеку, купують компоненти, з яких потім виготовляють наркотичні препарати. Або просто вживають у великих дозах ті медикаменти, які відпускаються лише за рецептом, — розповідає депутат Рівненської міської ради Анатолій Чугуєвець. — Але ця проблема стосується не лише нашого міста. Я вважаю, що на рівні держави потрібно здійснювати відповідний контроль за такими медичними препаратами, з яких виготовляють наркотики».
Правоохоронці подібний рейд здійснюють не вперше. Аналогічна аптека з таким самим «напрямком роботи» стояла на цьому ж місці, під керівництвом цього ж директора, тільки з іншою назвою. Після проведення міліціонерами певних слідчих дій діяльність аптеки було призупинено, проте ненадовго. Вже близько року працює нова аптека, але «за старим планом».
«Слідчі ще проводять досудове розслідування, однак однією з версій, що пояснює такі неадекватні обсяги продажу товару, який містить кодеїн, є можливе використання цих препаратів не для медичного застосування, а з метою виготовлення із різних компонентів наркотичного засобу дезоморфіну, в народі більш відомого як «Крокодил», — повідомив начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Рівненській області Ігор Крутій. — Усе вилучене направлено для проведення експертизи в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр. Відомості по даному факту внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань за частиною 3 статті 321 Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років», — додав майор.
Крім того, не в касі, а під прилавком в аптеці зберігалося майже 6 тисяч гривень, а сміттєвий ящик був заповнений подрібненими і частково знищеними коробками від кодеїновмісних препаратів.
За матеріалами mvs.gov.ua