Фармацевтична компанія та Оксфордський університет почали випробування модифікованої бустерної вакцини від SARS-CoV-2. Препарат буде спрямований проти варіанту коронавірусу Бета. Таку інформацію сповіщає The Economic Times.Зазначається, що нова бустерна вакцина AZD2816 буде направлена проти штаму коронавірусної інфекції з Південної Африки. У випробуваннях візьмуть участь 2 250 осіб з Великої Британії, Бразилії, Польщі та ПАР. Серед них є люди, які пройшли повну імунізацію проти COVID-19 препаратами від AstraZeneca або Pfizer, а також ті, хто взагалі не робили щеплень. Перші результати випробування очікуються вже у 2021 році.
Новий препарат розробили з використанням тієї ж основи, яку наразі має вакцина AstraZeneca. Повідомляється, що AZD2816 містить невеликі генетичні зміни в спайковому білку на основі Бета-варіанту коронавірусу.
Ендрю Поллард, головний дослідник і директор Oxford Vaccine Group наголосив, що слід бути на крок попереду пандемії. На його думку, саме тому необхідно тестувати бустерні дози наявних вакцин і нові варіанти препаратів.
Повідомляється, що у Великій Британії програма вакцинації населення була проведена досить успішно. Але експерти не знають, як довго у людей буде зберігатися імунітет.
«Це дослідження дасть життєво важливі докази того, чи можуть знадобитися в майбутньому додаткові вакцини проти нових варіантів вірусу, включаючи «допрацьовані» препарати», – підкреслив головний дослідник Oxford Vaccine Group Махеші Рамасамі.
Попри те, що вакцини запобігають тяжкому перебігу коронавірусу, «індійський» штам спричинив різке збільшення нових випадків захворювання у світі. Зокрема, у Великій Британії зафіксували зростання захворюваності на коронавірус через штам Дельта.