Вакцина для профілактики коронавірусу від Оксфордського університету та компанії AstraZeneca неабияк спантеличила медиків та експертів. Всьому виною помилка в дозуванні в ході клінічних випробувань, що викликала плутанину в даних дослідження.
Після публікації попердніх даних дослідження вакцини AZD122, котрі компанія AstraZeneca опублікувала минулого тижня з’ясувалось, що менша доза вакцини фактично є більш ефективною, ніж збільшена доза. Цей феномен насторожив вчених, які почали з’ясовувати причини таких показників.
Виявилось, що на самому початку дослідження було допущено незначну помилку, яка не вплинула на власне результати препрату, однак ускладнила інтерпретацію результатів.
В компанії визнали цю помилку, та заявили, що ще навесні повідомили про неї регуляторні органи, однак дослідження вирішили продовжити. Нині в компанії планують все ж провести додатковий етап тестування, аби встановити істину та з’ясувати реальну ефективність вакцини.
За попередніми даними, вакцина від AstraZeneca продемонструвала ефективність на рівні 62% при більшому дозуванні та 90% при меншому дозуванні.
Виконавчий директор AstraZeneca Паскаль Соріот пояснив, що нове міжнародне дослідження буде проходити “швидше, тому що ми знаємо, що ефективність вакцини висока, тож знадобиться менша кількість пацієнтів”. Соріот не чекає, що Велика Британія і Євросоюз дадуть дозвіл на проведення нового дослідження вакцини від COVID-19. Управління продовольства і медикаментів США не схвалить препарат на основі дослідження, проведеного в інших країнах. Особливо після останніх сумнівів у результатах. Але схвалення вакцини AstraZeneca в деяких інших країнах все ще очікується до кінця року.