НСЗУ дуже вірить в можливості Електронної системи охорони здоров`я, тому продовжує її якомога більше нагружати роботою. Днями Центр громадського здоров`я і Національна служба здоров`я України підписали меморандум про співпрацю, який передбачає розробку та впровадження нових модулів ЕСОЗ.
Вони мають прискорити перехід на амбулаторне лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом, вірусними гепатитами та психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Згодом додадуться і інші захворювання, що раніше традиційно лікувалися в умовах стаціонару. Також буде створено та впроваджено системи обміну даними про соціально небезпечні захворювання задля безперервної та регулярної верифікації. Все це має відбутися до кінця нинішнього року.
Ідея цілком слушна і дуже на часі, але! У багатьох і досі на пам`яті довготривалі збої в роботі ЕСОЗ, які масово відбувалися влітку. Тоді і МОЗ, і НСЗУ пояснювали, що причиною цього є перезавантаженість системи. Тому виникає питання: а після запровадження цих планів Електронна система охорони здоров`не вийде з ладу?