Загроза для людства від «супербактерій» не менша, аніж від тероризму та глобального потепління. Про це заявив головний радник британського уряду з питань медицини Саллі Девіс. За його даними, тільки у Великій Британії та США від інфекцій, стійких до антибіотиків, помирають 50 тис. осіб на рік, у світі ж — 700 тис. осіб на рік.
Останні дослідження підтверджують невтішні прогнози: резистентні до антибіотиків збудники (кишкова паличка, малярійний плазмодій і мікобактерія туберкульозу) до 2050 року позбавлятимуть життя 10 млн осіб на рік — більше, ніж зараз помирає від онкологічних захворювань. Тобто у 2050 році на Землі «супербактерії» вбиватимуть одну людину кожні 3 секунди.
Ще в травні 2014 року ВООЗ опублікувала звіт, згідно з яким у всіх регіонах світу стрімко зростає резистентність до антибіотиків, котрі пригнічують Klebsiella pneumoniae, що спричинює такі захворювання, як пневмонія, сепсис, інфекції у новонароджених і пацієнтів реанімаційних відділень. У звіті зазначено, що в багатьох частинах світу вже реєструється неефективність бактеріальних препаратів для лікування інфекцій сечових шляхів. В Австралії, Австрії, Канаді, Франції, Японії, Норвегії, Словенії, ПАР, Швеції та Великій Британії підтверджені численні випадки стійкості до антибіотиків гонокока — збудника гонореї, якою щодня в усьому світі заражаються понад 1 млн осіб.
За матеріалами ВВС та УНІАН