За ініціативи першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександри Павленко розпочалося проведення серії регіональних круглих столів щодо бюджетної децентралізації.
На першому з п’яти регіональних заходів, який відбувся 4 березня 2015 р. у Дніпропетровську за участю експертів із Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства юстиції були презентовані ключові позиції бюджетної та податкової децентралізації в нинішньому році.
За словами в. о. директора Фінансово-економічного департаменту МОЗ України Анжели Купліванчук, бюджетна децентралізація передбачає перехід на нову модель використання бюджетних коштів — від утримання державних та комунальних закладів охорони здоров’я до оплати медичних послуг. Але «державні стандарти надання медичних послуг, порядок персоніфікованого їх фінансування ще необхідно розробити».
За словами Олександри Павленко, в результаті бюджетної реформи має бути вирішена основна проблема — постійний брак коштів на місцях, тому місцевим бюджетам буде надаватися більший ресурс, що у той же час збільшує їх відповідальність. Також місцеві органи влади отримують більші повноваження щодо фінансування спеціальних медико-санітарних частин МОЗ України та закладів охорони здоров’я «Укрзалізниці».
У цьому році Уряд залишив відсоток видатків на охорону здоров’я від ВВП на рівні 2014-го в розмірі 3,5% та надав місцевим бюджетам на функціонування закладів охорони здоров’я 46,5 млрд грн (із загальної суми — 59,6 млрд грн). Місцеві ради тепер мають право самостійно розподіляти залишки субвенції, а також додатково (понад обсяги субвенції) фінансувати заклади охорони здоров’я.
За матеріалами прес-служби МОЗ України