Більшість людей не потребує СOVID-щеплення додатковою дозою – вчені з США

110

Американські науковці з Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) та фахівці з Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) висловилися проти застосування бустерних доз COVID-щеплень. Про це пише видання The New York Times з посиланням на огляд експертів у журналі The Lancet.Міжнародна група вчених оприлюднила огляд, у якому повідомляється, що жодні дані про вакцини проти коронавірусу не дають доказів щодо необхідності бустерних щеплень для населення в цілому.

Зазначається, що серед авторів роботи були директор Управління досліджень і аналізу вакцин FDA Маріон Грубер і заступник директора Філ Краузе. Вони вирішили звільнитися зі своїх посад через рішення адміністрації президента Джозефа Байдена розпочати ревакцинацію населення у США.

Підписатися на фейсбук Вашого здоров’я.

Експерти заявили, що будь-які переваги які б давали бустери, не перевищують користі від використання цих доз для захисту мільярдів людей у всьому світі, які вже імунізовані. Вчені підкреслили, що бустерні COVID-щеплення можуть бути необхідними для деяких людей зі слабкою імунною системою, але поки вони не потрібні для населення в цілому.

Повідомляється, що імунітет, який забезпечується вакцинами, заснований на захисті  антитіл та імунних клітин. Хоча рівень антитіл може з часом зменшуватися та підвищувати ризик зараження, але організм має довготривалу пам’ять про вірус.

Вчені доповнили, що вакцини менш ефективні проти зараження штамом «Дельта», ніж проти «Альфа»-варіанту, але вірус ще не еволюціонував, щоб ухилятися від стійких відповідей імунних клітин.

Дізнавайтеся більше: Для більшості людей достатньо двох доз COVID-вакцин – розробник препарату від AstraZeneca

Науковці підкреслили, що бустерні дози щеплення проти COVID-19 можуть знадобитися для населення, якщо з’явиться варіант коронавірусу, який обходить імунну відповідь.

Експерти попередили, що просування бустерних доз до того часу, як вони знадобляться, а також повідомлення про побічні ефекти від них, можуть підірвати довіру до первинної вакцинації.

Нагадаємо, що в Євросоюзі не бачать необхідності робити бустерні COVID-щеплення.

Раніше стало відомо, що у Сполучених Штатах з осені стартує ревакцинація всього населення проти коронавірусної інфекції. Бустери вводитимуть через вісім місяців після основного курсу COVID-щеплень.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я