Уявлення українців про систему охорони здоров’я в країні залишаються доволі скептичними. Згідно з загальноукраїнським дослідженням, проведеним Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, показало, що 63,5% українців опитаних вважають нестачу лікарських препаратів та потрібного медичного обладнання серйозною проблемою системі охорони здоров’я.Така ж кількість опитуваних підкреслюють вагомий характер проблеми нестачі кількості місць у лікарнях під час спалаху COVID-захворювань.
«Суттєві проблеми, на думку опитаних, існують стосовно відсутності потрібних спеціалістів, неоднозначності діагностування та лікування захворювань», — йдеться в повідомленні.
Також 40% опитуваних заявили про серйозну проблему корупції серед медичних працівників.
Суттєвих проблем респонденти не вбачають тільки в питаннях, що стосуються COVID-щеплення: менше 20% вважають, що існують серйозні проблеми у процесі запису на вакцинацію.
Як зазначають дослідники, уявлення українців про проблеми у системі охорони здоров’я залежать від місця проживання. Так, кияни бачать значно менше проблем у медичній системі, аніж жителі інших міст та сіл.
Лише 31% українців вірить у те, що отримають повну та якісну меддопомогу в державній чи комунальній лікарні у разі захворювання. 28% – взагалі в це не вірять, а 33% скоріше не впевнені.
Опитування проводилося 14-24 серпня 2021 р. Усього дослідники опитали 2001 респондента за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій). Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Нагадаємо, стало відомо, скільки грошей витрачають українці на лікарські препарати щомісяця.