Сфера охорони здоров’я все більше інтегрується з наукою та технологіями, що дає простір для створення інновацій – генна інженерія, штучний інтелект та health-гаджети. Про це повідомили лідери фармацевтичного ринку, науковці та експерти під час дискусії на ютуб-каналі.Тему щодо ключових тенденцій в галузі біотеху розпочав Голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків. Він наголосив, що стрімке зростання демонструють біодати – системи, які обробляють інформацію про стан здоров’я, а також можливості штучного інтелекту (ШІ) для аналізу таких даних.
Він зазначив, що Дарниця також використовує ШІ для аналізу поведінки та прихильності пацієнтів до терапії, досліджень in silico та пошуку нових шляхів застосування відомих молекул. Шимків підкреслив, що перспективними тенденціями є телемедицина, медична роботехніка, дослідження мікробіому, генна інженерія, біохакінг та персоналізація ліків.
Керівник по роботі Державними та Громадськими організаціями, Філіпс у Центральній та Східній Європі Мирослав Шабан доповнив, що гравці медгалузі мають думати ціннісними категоріями, а не кількісними. Він пояснив, що на базі цифрових технологій Україна може побудувати платформу, щоб розширити доступ населення до медпослуг у регіонах та сільській місцевості. Шабан додав, що стейкхолдери медичної галузі мають співпрацювати та обмінюватися досвідом.
Генетик Олександр Коляда під час дискусії наголосив, що технології майбутнього будуть доступні у світі нерівномірно, а для активізації ринку потрібні значні інвестиції. Він доповнив, що багато ідей можуть не реалізуватися, бо наука розвивається повільно. Коляда підкреслив, що не бачить розвитку медицини без використання генної терапії. Він пояснив, що наразі науковці працюють над тим, що знайти механізм призупинення процесів старіння.
Один зі спікерів Максим Кетько підкреслив, що наразі медицина вирішує питання, як вилікувати пацієнта, але у майбутньому вона буде сконцентрована на тому, як уникнути та запобігти захворюванням. Він додав, що розвиток хмарних технологій, алгоритмів ШІ та зниження цін на електроніку стане причиною створення мультимодальної системи збору медданих за допомогою гаджетів.
Зазначається, що учасники зустрічі також обговорювали пандемію коронавірусу, розвиток телемедицини в Україні, безпеку даних пацієнтів, брак інтелектуальних кадрів.
Нагадаємо, що медицина у майбутньому може вийти на рівень персоналізації послуг, враховуючи індивідуальні потреби пацієнта. Про це під час інтерв’ю заявив Голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.
Раніше стало відомо, що Рахункова палата виявила провальні результати впровадження телемедицини в регіонах.